Infostart.hu
eur:
355.95
usd:
313.39
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván

Hamilton indul az élről Szingapúrban

Lewis Hamilton, a McLaren-Mercedes pilótája indulhat a pole pozícióból a vasárnapi, Szingapúri Nagydíjon, megelőzve a red bullos Sebastian Vettelt és a williamses Nico Rosberget.

Az edzés utolsó másodperceiben Rubens Barrichello, a Brawn GP versenyzője a célegyenes falához csapta autóját. Mivel a bírák azonnal leállították az időmérőt, a brazil mögött érkező pilóták már nem fejezhették be gyorskörüket, és az első helyen álló világbajnoki címvédő Hamiltont sem volt esélyük megelőzni.

Barrichello a gyakorláson az ötödik legjobb időt érte el, ám váltócsere miatt öthelyes rajtbüntetéssel sújtották, így vasárnap csak a 10. pozícióból vághat neki az éjszakai futamnak.

A brazil versenyző csapattársa, a világbajnoki pontversenyt vezető Jenson Button nem került be az időmérő harmadik szakaszába, és a 12. helyről indulhat.

A Szingapúri Nagydíj időmérőjének eredménye
1. Lewis Hamilton - McLaren-Mercedes
2. Sebastian Vettel - Red Bull Renault
3. Nico Rosberg - Williams Toyota
4. Mark Webber - Red Bull Renault
5. Fernando Alonso - Renault
6. Timo Glock - Toyota
7. Nick Heidfeld - BMW
8. Robert Kubica - BMW
9. Heikki Kovalainen - McLaren-Mercedes
10. Rubens Barrichello - Brawn GP
11. Nakadzsima Kazuki - Williams  Toyota
12. Jenson Button - Brawn GP
13. Kimi Räikkönen - Ferrari
14. Sebastien Buemi - Toro Rosso Ferrari
15. Jarno Trulli - Toyota
16. Adrian Sutil - Force India F1
17. Jaime Alguersuari - Toro Rosso Ferrari
18. Giancarlo Fisichella - Ferrari
19. Roman Grosjean - Renault
20. Vitantonio Liuzzi - Force India F1

Címlapról ajánljuk
A tudósok szerint jobban jár az a csapat a vb-n, amelyik több mérkőzését játszhatja fedett stadionban

A tudósok szerint jobban jár az a csapat a vb-n, amelyik több mérkőzését játszhatja fedett stadionban

Amikor decemberben megtartották a 2026-os világbajnokság sorsolását, az edzők, játékosok és szurkolók mind találgatták, melyik csapat lesz a legkedvezőbb helyzetben, a menetrend és a minél kevesebb utazás tekintetében. De volt egy másik, kevésbé nyilvánvaló szempont is, amit figyelembe kellett venni: előnyben vagy, ha több mérkőzést játszhatsz fedett stadionban.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Brüsszel félig szembeköpi magát, hogy mentse a német ipart

Brüsszel félig szembeköpi magát, hogy mentse a német ipart

Már a következő hetekben előterjesztené az Európai Bizottságaz uniós kibocsátáskereskedelmi rendszer (ETS) reformját, amely a Handelsblatt értesülései szerint 2027-től több ingyenes kibocsátási kvótát biztosítana az energiaintenzív iparágaknak, és később vezetné ki a térítésmentes egységeket. A gyorsított eljárás mögött politikai megfontolások is állnak, mivel Brüsszel attól tart, hogy a francia választások és egy esetleges jobboldali fordulat akadályozhatja a rendes jogalkotást. A könnyítésért cserébe a vállalatoknak a megtakarításaik jelentős részét európai telephelyeik dekarbonizációjába kellene visszaforgatniuk. Az EU klímapolitikai szakértői ugyanakkor figyelmeztetnek, hogy a rendszer túlzott gyengítése veszélyeztetheti a 2050-es klímasemlegességi célt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×