Infostart.hu
eur:
352.22
usd:
308.24
bux:
139495.62
2026. június 22. hétfő Paulina

Sinka László: "Aljas öldöklés volt"

Nyilvánvalóan át kell gondolni a Bajnokok Ligája mérkőzéssorozat rendezését, ami elsősorban a Veszprémnek, de az egyetemes kézilabdasportnak is érdeke, mert egy ilyen szörnyűség után a játékosoknak nyugalomra van szükségük - nyilatkozta Sinka László, a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) főtitkára a veszprémi kórházban, miután meglátogatta a két megoperált kézilabdázót, Zarko Sesumot és Ivan Pesic-et.

A főtitkár rámutatott: a legnagyobb tragédia az, hogy elvesztettünk egy fantasztikus játékost, aki román nemzeti válogatott volt, s még két kitűnő - hazájukban szintén válogatott - kézilabdázó is életveszélyesen megsebesült.

"Ez olyan aljas öldöklés volt, hogy szinte hihetetlen, hogy 2009-ben Magyarországon egyáltalán előfordulhatott" - jegyezte meg Sinka László, rámutatva arra is, hogy "ilyen horror" nemcsak a magyar kézilabdában, de a magyar sportban sem esett még meg.

Az Európai Kézilabda Szövetség is megdöbbenéssel értesült a veszprémi játékosok vasárnapi tragédiájáról. A bécsi központú szervezet részvétét fejezi ki a meggyilkolt Marian Cozma családjának, míg a két súlyos sérültnek, Ivan Pesicnek és Zarko Sesumnak teljes és mielőbbi felépülést kíván.

Az EHF továbbra is folyamatos kapcsolatban marad a Veszprémmel, és amint bármiféle döntés születik arról, hogy meg tudják-e rendezni a spanyol León elleni, jövő vasárnapi Bajnokok Ligája-mérkőzést, tájékoztatják a közvéleményt - áll a szövetség honlapján.

Veszprémben a Vas Gereben utcában, a Patrióta Bárban szórakozott a Veszprém több játékosa vasárnap hajnalban, amikor szóváltásba keveredtek egy másik, a lokálban tartózkodó társasággal. A két társaság között dulakodás kezdődött, de a verekedők időközben a szórakozóhelyen kívülre kerültek. Így már az utcán szúrták szíven Marian Cozmát, a veszprémi kézilabdacsapat 26 éves román beállósát.

Az összetűzésben két másik csapattársa is megsérült. A szerb Zarko Sesumot fejbe rúgták, akit emiatt arccsonttöréssel kellett megműteni, a horvát Ivan Pesic-et pedig vesén szúrták, állapota azonban már nem életveszélyes.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×