Infostart.hu
eur:
354.02
usd:
309.28
bux:
143587.15
2026. július 7. kedd Apollónia

Vereckei hatodik lett

Vereckei Ákos a hatodik lett a férfi kajak egyesek 500 méteres döntőjében a pekingi olimpián. A számot az ausztrál Ken Wallace nyerte.

A rajt után a szám fő esélyese, a kanadai Adam van Koeverden állt az élre, és egy hajóval vezetett a mezőny előtt féltávnál. Vereckei ekkor a középmezőnyben haladt.

Óriási hajrát indított az ausztrál Ken Wallace, valamint a brit Tim Brabants, és végül a nyolcas pályán versenyző Wallace centikkel megelőzte a kanadait, így aranyérmes lett. Vn Koeverden lett a második, Brabants pedig a harmadik.

Vereckeinek volt esélye éremszerzésre is, de a hajrája nem sikerült jól, így hatodik lett.

"Végig jó helyen voltam, az utolsó ötven méteren egy kicsit visszacsúsztam, ott elvesztettem két-három pozíciót. Nem zavart, hogy mellettem az ausztrál fiú egy kicsit elment, tudtam, hogy gyors lesz. Nem fogok tudathasadásos állapotba kerülni, elégedettnek kell lennem azzal, ami történik, különben mehetnék kórházba terápiára. Ami bennem volt, azt kihoztam magamból" - mondta Vereckei az MTI-nek.

Címlapról ajánljuk

Megfelel-e a jogállamiság követelményeinek - Sulyok Tamás dokumentuma nyilvánosságra került

Közzétette a köztársasági elnök a Velencei Bizottságnak küldött beadványát hétfőn. A Sándor-palota a honlapján olvasható 22 oldalas angol nyelvű dokumentumban Sulyok Tamás azt kéri a testülettől, hogy mondja ki: összhangban áll-e az európai alkotmányos normákkal az a tervezett alkotmánymódosítás, amely idő előtt megszüntetné a köztársasági elnök megbízatását és jogszerű-e egy olyan alkotmánymódosítás, amely kifejezetten az ő megbízatásának megszüntetésére irányul.
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. július 6. 22:33
×
×