Infostart.hu
eur:
382.98
usd:
326.27
bux:
109213.64
2025. december 12. péntek Gabriella

Eltiltották Zidane-t és Materazzit

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága Zinedine Zidane-t három, Marco Materazzit pedig két mérkőzésről tiltotta el a németországi világbajnokság döntőjében történt összetűzés miatt. A két játékos pénzbüntetést is kapott.

Az aranylabdás francia klasszisnak három, az olasz védőnek pedig két válogatott meccset kell kihagynia, mellékbüntetésként előbbinek 7.500, utóbbinak pedig 5.000 svájci frankot kell fizetnie. Zidane esetében az eltiltásnak csak szimbolikus jelentősége van, mert a francia csapatkapitány a vb után visszavonult.

A németországi torna fináléjában a visszavonulása előtti utolsó meccsét játszó francia világklasszis a döntő hosszabbításában szándékosan mellkason fejelte az őt provokáló olasz védőt.

Zidane múlt szerdán egy tévéműsorban azt mondta: Materazzi rendkívül durva szavakkal sértegette az édesanyját és lánytestvérét.

Hozzátette: egyszer vagy kétszer még elengedte a füle mellett a szavakat, de amikor az olasz játékos harmadszor is megismételte azokat, elvesztette a fejét. Materazzi tagadta ellenfele állításait, de azt elismerte, hogy provokálta őt.

A FIFA vezetői az ítélethirdetés után azt mondták: mindkét játékos hangsúlyozta, hogy Materazzi kijelentései rágalmazók voltak, de nem rasszista természetűek.

A meghallgatáson mindkét futballista elnézést kért viselkedéséért - igaz, Zidane csak a gyerekektől.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Ukrán elnök: karácsonyig kaptunk időt Washingtontól

Az ukrajnai háború befejezéséről szóló megállapodás kidolgozására nem volt konkrét, ultimátumjellegű határidő, de az Egyesült Államok szeretné még karácsony előtt teljes mértékben tisztázni a megállapodás állását - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön Kijevben újságírókkal.
VIDEÓ
Újabb rekordok dőltek az amerikai tőzsdéken

Újabb rekordok dőltek az amerikai tőzsdéken

Eleinte bizonytalan hangulat uralkodott ma Európa tőzsdéin, két ellentétes erő hatott és hat ma a piacokra: egyrészt tegnap az amerikai jegybank kamatot vágott és további kamatcsökkentéseket jelzett előre, ami javította a befektetői hangulatot, de ezt követően rontotta a képet, hogy az Oracle a vártnál gyengébb negyedéves számokat tett közzé, ami miatt újra előkerültek a mesterséges intelligencia buborék kipukkanásával kapcsolatos félelmek. A nap végére azonban már felfelé vették az irányt a tőzsdék, ez alól nem kivétel a hazai piac sem: a BUX nagyot emelkedett elsősorban a ralizó OTP-nek köszönhetően, miután több magas célár is jött a bankpapírra. Az amerikai tőzsdéken alapvetően pozitív volt a hangulat: az S&P 500 és a Dow Jones rekordmagasan zártak, a Nasdaqot viszont lehúzta az Oracle vártnál gyengébb gyorsjelentése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×