Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 17. vasárnap Paszkál
Nyitókép: Pixabay,

Nagyot mentek a magyar borok a világ egyik legrangosabb borversenyén

A 2025-ös Decanter World Wine Awards (DWWA) eredményei is bizonyítják a magyar borok világszínvonalát: hazánk borászai összesen 152 érmet szereztek a megmérettetésen.

A világ egyik legnagyobb és legelismertebb nemzetközi borversenyén a magyar borászok összesen 152 érmet szereztek: ebből 3 platina, 16 arany, 63 ezüst és 70 bronzérem született. Ez egyértelmű jelzés, hogy a magyar borvidékek - köztük Tokaj, Villány, Eger és Somló - kiemelkedő minőséget képviselnek a globális borpiacon - írja a hellowine.hu.

A három platinaérem közül kiemelkedik a somlói Kreinbacher Classic Brut 2019 magnum pezsgő, amely 97 pontot kapott, és ezzel az első magyar pezsgőként platinaérmet nyert a Decanter versenyen. A másik két platinaérem a Grand Tokaj 2013-as amforában érlelt eszenciájáé és a Béres Pincészet 2017-es 6 puttonyos Tokaji Aszújáé, mindkettő 97 pontos, kimagasló teljesítmény.

A St. Andrea pincészet két aranyérmet szerzett az Agapé 2019 és a Nagy-Eged Grand Superior 2021 tétellel. Villányból a Jammertal Cassiopeia 2019 és a Vylyan Mandulás Cabernet Franc 2021 eredménye hozza a papírformát, viszont a Teleki 2022-es Inspiráció Bio Villányi Franc-ját megnelepetésként jellemzi a lap.

Tokajból a Dobogó 2021-es Furmintja, Sauska 2022-es Medve és Birsalmás Furmintjai, valamint Balassa István 2021-es Villő Aszúja is aranyérmes lett. Külön említést érdemel a Béres Furmint Selection 2017-es édes bora, amely ritka és értékes tétel a nemzetközi borversenyeken.

A Balaton borrégióból a Veszprémi Érseki Pincészet 2023-as Rajnai Rizlingje, a Kancellár Birtok somlói olaszrizlingje és a Zelna Peregrina 2021 vörösbora egyaránt aranyérmes lett.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: a Lázár-minisztériumban talált dolgok miatt feljelentést teszünk

Magyar Péter: a Lázár-minisztériumban talált dolgok miatt feljelentést teszünk

Videót tett közzé Magyar Péter miniszterelnök: az eddigi építési és közlekedési minisztérium épületében, ahol mostantól a Miniszterelnökség működik, többek között rengeteg Fidesz-pártszóróanyagot találtak. Mint fogalmazott, tiltott pártfinanszírozás és más bűncselekmények miatt feljelentést tesznek.

Napokon belül teljesen eldurvulnak a budapesti szálláshelyárak

Az egekbe emelkedtek a fővárosi szobaárak a május 30-i budapesti BL-döntő idejére: éjszakánként 3 és fél millióért, sőt csaknem 7 millió forintért is kínálnak apartmant a belvárosban. Kiss Róbert Richard turisztikai szakértő, az InfoRádió Világszám című utazási magazinjának szerkesztő-műsorvezetője szerint az árak megugrása egy ilyen sportesemény idején normális, és egyre nehezebb szállást találni a döntő idejére.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Ez volt a legnagyobb dróntámadás Moszkva ellen, új szintre léphet Ukrajna védelme - Háborús híreink vasárnap

Ez volt a legnagyobb dróntámadás Moszkva ellen, új szintre léphet Ukrajna védelme - Háborús híreink vasárnap

Az Egyesült Államok hagyta lejárni az orosz olajszállítmányokra vonatkozó ideiglenes szankciós mentességet, ami újabb feszültséget hozhat az amúgy is szűkös globális olajpiacon. Közben Zelenszkij szerint Franciaország is részt venne egy új, ballisztikus rakéták elleni védelmi együttműködésben, amelybe Kijev több nemzetközi partnerét is bevonná. A fronton eközben Valerij Geraszimov orosz vezérkari főnök szerint a Nyugati Harccsoport mintegy 350 kilométeres szakaszon folytat támadó műveleteket, miközben több településnél is harcok zajlanak. Híreink az orosz-ukrán háborúról percről percre.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×