Infostart.hu
eur:
385.2
usd:
328.55
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Német művészettörténész kerül a British Museum élére

A német Hartwig Fischer lesz a londoni British Museum új igazgatója: a művészettörténész kinevezésével majdnem 150 év óta először lesz külföldi származású vezetője az intézménynek.

Az 52 éves Fischer, akinek kinevezését még nem jelentették be hivatalosan, jelenleg a drezdai állami gyűjtemények (SKD) főigazgatója, korábban az esseni Folkwang múzeumot vezette. A British Museumot jelenleg igazgató Neil MacGregor decemberben köszön le posztjáról.

A The Times című lap értesülései szerint a múzeum vezetősége már jóváhagyta Fischer kinevezését, amely hamarosan David Cameron miniszterelnök elé kerül.

A londoni múzeumnak utoljára 1856 és 1866 között volt külföldi igazgatója, akkor az olasz születésű Sir Anthony Panizzi keze alatt működött az intézmény.

Fischer a bázeli Szépművészeti Múzeumban kezdte múzeumi karrierjét, ahol a 19. századi és modern művészettel foglalkozó kurátorként dolgozott 2001 és 2006 között.

A német művészettörténész sohasem dolgozott Nagy-Britanniában, de társkurátorként segédkezett egy 2006-os Kandinszkij-tárlaton a londoni Tate Modernben - idézte fel a BBC News.

Fischer 1962-ben született Hamburgban. Tanulmányait Bonnban, Berlinben, Rómában és Párizsban végezte. Németül, angolul, franciául és olaszul beszél.

Eredetileg nem szerepelt a jelöltek listáján, de később állítólag maga MacGregor javasolta a posztra. A British Museum a szigetország legnépszerűbb látnivalója: tavaly nem kevesebb mint 6,7 millió látogatót vonzott.

Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Általános undor kezd kialakulni az amerikai eszközökkel szemben

Általános undor kezd kialakulni az amerikai eszközökkel szemben

Hatottak a Donald Trump által belengetett vámfenyegetések és Grönland elfoglalásának megerősítése, a piacok nem fogadták jól, és ma is lefelé tartanak. Az európai lefordulás után egyre nagyobb az esés az amerikai részvénypiacokon, az emelkedést korábban vezető nagy tech papírok, az Nvidia, a Tesla, az Amazon, a Microsoft ma mind lefordultak. Közben gyengül a dollár, emelkednek az állampapírhozamok. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×