2026. március 12. 17:29
Újabb helyen tervezik korlátozni a benzinkutak üzemeltetőinek jogait
Az újabb közel-keleti háború, a Hormuzi-szoros Irán általi lezárása rányomja bélyegét a benzin és a dízelolaj árának alakulására Európában is. Ausztria ennek nyomán új szabályozást léptetett életbe, korlátozva a benzinkutak üzemeltetőinek jogait. Eszerint a kutak gazdái hetente legfeljebb három alkalommal emelhetnek árakat a korábbi napi egy alkalom helyett. Németország hasonló lépést fontolgat.