Infostart.hu
eur:
386.55
usd:
331.5
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog
üzlet szerződés iratok aláírás
Nyitókép: Pixabay

Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet feltételeit

Donald Trump amerikai elnök közölte: Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet véglegesítéséhez szükséges feltételeket.

Az elnök a Truth Social közösségi médiaoldalán megjelent bejegyzése szerint adminisztrációjának tagjai a gázai helyzetről zajló "hosszú és termékeny" találkozón vettek részt Izrael képviselőivel, aminek eredményeként Izrael beleegyezett a tűzszünet véglegesítéséhez szükséges feltételekbe.

Donald Trump szavai szerint a fegyvernyugvás hatvan napja alatt minden érintett fél a háború lezárásán dolgozik majd.

Közölte: a végleges tűzszüneti javaslatot - az annak életbe lépése érdekében közvetítőként dolgozó - Egyiptom és Katar mutatja majd be.

Az amerikai elnök egyben felszólította a Hamászt, hogy fogadja el a megállapodást, mert ennél jobbra nem számíthat.

Címlapról ajánljuk
A Nemzeti Választási Iroda elnöke ígéri, nem lesz csúszás, fennakadás április 12-én
Felkészülés 2026

A Nemzeti Választási Iroda elnöke ígéri, nem lesz csúszás, fennakadás április 12-én

Teljes egészében felhő alapú infrastruktúrára épül a valasztas.hu honlap, amely így nagy terhelés esetén is garantálja a stabil és megbízható működést – mondta az InfoRádióban Nagy Attila. Az NVI elnöke arra is kitért, hogy az elmúlt években kiiktatták a rendszerből azokat az elemeket, amelyek a korábbi választások során a szavazókörök zárásának a csúszásához vezettek vagy lassították a szavazatszámlálást.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×