Infostart.hu
eur:
399.68
usd:
340.98
bux:
100049.9
2025. július 10. csütörtök Amália
Nyitókép: Facebook/MetFigyelő

Tornádó csapott le Romániában – videó

A hét közepén heves viharok tomboltak a szomszédos országban, a jégeső mellett villámáradások is voltak, amelyek komoly károkat okoztak.

Az egyik szupercella tornádót okozott a hét közepén Romániában. A forgó felhőtölcsér Horia közelében ért földet – írja az idokep.hu.

Horia Románia délkeleti részén található, a megyeszékhelytől, Tulcsától mintegy 40 kilométerre délnyugatra. A településtől nem messze, Atmagea és Horia között alakult ki az említett tornádó. A régióban másodfokú riasztás volt érvényben. A közösségi oldalakon megjelent beszámolók szerint a tornádó Gral Praporgescut is elérte.

Romániában kedden is heves viharok tomboltak, a jégeső mellett villámáradások is voltak, amelyek komoly károkat okoztak.

Címlapról ajánljuk

A hétfői viharkárok ellenére rekordot hozhat csütörtökön a Kékszalag

Ha beválik az előrejelzés, akkor akár rekord vagy ahhoz közeli eredmény is születhet – mondta Holczhauser András, a Magyar Vitorlás Szövetség főtitkára. Az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj rajtjánál 30-40 hajó hiányzik majd, mert olyan károkat szenvedtek a hétfői viharban, hogy nem lehetett őket versenyképessé tenni.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.10. csütörtök, 18:00
Pesztericz-Kalas Vivien
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézet főreferense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×