Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
300.68
bux:
134545.2
2026. május 10. vasárnap Ármin, Pálma
Nyitókép: NBC News

Fontos Siemens-vezető és családja veszett oda a helikopter-balesetben

A részletekről egyelőre annyit tudni, hogy Manhattanben a folyópartról indult a helikopter, amelyen a két szülő és három gyereke, valamint a pilóta tartózkodott. A spanyol család az egyik gyerek születésnapját ünnepelte, annak részeként választották a légi városnézést.

A Siemens Mobility spanyol vezérigazgatója és családja vesztette életét a csütörtökön New Yorkban folyóba zuhant városnéző helikopteren – közölték pénteken az összesen hat halálos áldozatot követelő szerencsétlenség vizsgálatát végző illetékesek.

A részletekről egyelőre annyit tudni, hogy Manhattanben a folyópartról indult a helikopter, amelyen a két szülő és három gyereke, valamint a pilóta tartózkodott. A spanyol család az egyik gyerek születésnapját ünnepelte, annak részeként választották a légi városnézést – ismertette Eric Adams, New York városának polgármestere, aki részvétét fejezte ki az áldozatok családjai felé.

A helikopter egy New York-i városnézésre szakosodott légiközlekedési vállalkozáshoz tartozott, és bő negyedórával a felszállás után került bajba. A katasztrófáról készült videófelvételen az látszik, hogy a helikopter már a levegőben kettétörve zuhant a Hudson folyóba.

A helikopter törzsének legnagyobb elemét a mentőegységek már csütörtökön éjszaka kiemelték, de még pénteken is további roncsok után kutattak.

A vizsgálatot végző szövetségi hivatal, a Nemzeti Közlekedésbiztonsági Bizottság (NTSB) a baleset lehetséges okát egyelőre nem közölte.

Augustin Escobar a vasúti technológiával foglalkozó Siemens Mobility ügyvezetője volt, korábban a német csoport spanyol cégének elnöki posztját is betöltötte, míg felesége a vállalat egyik globális ügyekért felelős vezető munkatársa, gyermekeik 4, 8 és 10 évesek voltak.

A tragédia körülményeivel kapcsolatban a Hudson folyó partján fekvő Jersey City polgármestere, Steven Fulop azt közölte, hogy Augustin Escobar üzleti úton tartózkodott az Egyesült Államokban és családja csütörtökön csatlakozott hozzá, hogy néhány napot együtt töltsenek.

Pénteken Floridában egy kisrepülőgép zuhant autópályára, három ember halálát okozva.

A Szövetségi Légiközlekedési Hivatal (FAA) és a rendőrség közlése szerint a baleset során egy, az autóúton közlekedő jármű is kigyulladt, a sofőr megsérült.

A tájékoztatás szerint a Cesna 310-es típusú gép három emberrel a fedélzetén a délkelet-floridai Florida Boca Raton repülőteréről tartott az állam fővárosa, az északnyugati Tallahassee felé, a baleset nem sokkal a felszállást követően következett be.

Címlapról ajánljuk
Így nézett ki az új parlamenti ciklus ünnepélyes nyitónapja
Fanfártól a táncig

Így nézett ki az új parlamenti ciklus ünnepélyes nyitónapja

Hatalmas tömeg előtt ért véget a Kossuth téren Magyar Péter első miniszterelnöki napja, a hivatalba lépő kormányfő kemény szavakkal kelt ki Sulyok Tamás államfői működése ellen, Forsthoffer Ágnes házelnökként az övétől eltérő fellépéssel kezdte meg házelnöki munkáját. Megalakultak a parlamenti frakciók is, a kormány viszont most még nem lépett hivatalba, így érdekes helyzet állt elő, aminek egy pikáns magánéleti szála is van.
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Megalakult az új Országgyűlés: Magyar Péter az új miniszterelnök, kedden folytatódik a munka

Megalakult az új Országgyűlés: Magyar Péter az új miniszterelnök, kedden folytatódik a munka

Különleges időpontban, ma várható az új parlament alakuló ülése, ahol az április 12-i választások eredményeként soha nem látott kétharmados többséggel (141 fővel) rendelkezik a Magyar Péter vezette Tisza Párt. Folyamatosan frissülő tudósításunkban a helyszínről jelentkezünk és számolunk be az Országházban és azon kívül zajló eseményekről. Az ülés délelőtti szakaszában a képviselők és miniszterjelöltek többször is nyilatkoztak a sajtónak, ez alapján már most ki lehet jelenteni: nagyon komoly tempójú törvényalkotás fog zajlani a következő hetekben, hónapokban. Egyszerre kell több fajsúlyos kérdésben is döntést hoznia a kormánynak, majd a parlamentnek. Délután már Magyar Péter lehet az ország új miniszterelnöke, aki két beszéddel is készül megválasztása alkalmából.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×