Infostart.hu
eur:
360.14
usd:
315.22
bux:
144400.2
2026. július 21. kedd Dániel, Daniella
Kínai H-6N bombázó egy kísérleti, hipersonikus fegyverrel.
Nyitókép: Weibo

Félelmetes új fegyvert fejlesztenek a kínaiak

A korábbiaknál is nagyobb hatótávoságú, hiperszonikus rakéta tesztelése folyik Kínában.

A flotta egyik H-6N jelű bombázójának hasa alatt fényképezték le a legújabb, kínai csapásmérő rakétát. Akkora, hogy nem is fér el a repülőgép bombakamrájában, így arra kívülről erősítették fel. Az újfajta eszközről készült kép a helyi közösségi médiában jelent meg.

Mivel a kínai hatóságok egyelőre még nem kommentálták a felvételt, így csak találgatások vannak a fegyverrel kapcsolatban - írja a Defence Blog. Az alakja és a mérete alapján nyugati szakértők azt gyanítják, hogy a DF-21D partvédő rakéta, légi indítású változata lehet. Az eredeti, szárazföldről induló fegyvert az ellenséges anyahajó kötelékek elleni harcra tervezték. A legalább hangnál ötször gyorsabban repülő harci rész a becsapódás előtt még arra is képes, hogy hirtelen, kitérő manővereket hajtson végre,

amivel szinte lehetetlenné teszi az ellene való védekezést.

Azzal, hogy a rakétát repülőgépről indíthatóvá alakították, jelentősen megnövelték a hatótávolságát. Bár a hordozó bombázó meglehetősen öreg konstrukció, arra tökéletesen megfelel, hogy a fegyvert a kínai partoktól több száz kilométer távolságba vigye és onnan indítsa. A H-6 jelű bombázó még az 1940-es évek végén tervezett, és 1952-ben hadrendbe állt szovjet, Tu-16-os licenc változata. A kínaiak 1957-ben vették meg a gyártásjogát és azóta is számos változatban építik a gépeket. A hiperszonikus rakétával lefényképezett példány a nukleáris csapásmérő verzióhoz tartozik. Ez egyben arra is utal, hogy az új rakétát valószínűleg atomrobbanófejjel is felszerelhetik.

A Pentagon legfrissebb, a kínai katonai erőről szóló jelentése szerint a Népi Felszabadító Hadsereg egyre nagyobb figyelmet fordít a hiperszonikus rendszerek fejlesztésére. Az elemzésben különösen veszélyesnek nevezik a repülőgépekről indítható változatokat, amelyek a kínai elrettentő erők mind fontosabb elemét alkotják.

Címlapról ajánljuk
Szabados Gábor: így járatták csúcsra a bevételi lehetőségeket a foci-vb-n

Szabados Gábor: így járatták csúcsra a bevételi lehetőségeket a foci-vb-n

A dinamikus jegyárazással óriásit nőttek a jegyárbevételek, a tévéjogok ára is megnőtt, különösen a „hidratációs szünetnek” elnevezett kötelező reklámszünet miatt, és a kaotikusnak tűnő reklámtáblás szponzori megjelenésekből is minden morzsát kifacsart a FIFA – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Szabados Gábor sportközgazdász.

Magyar Péter miniszterelnök tusványosi vitára hívta ki Orbán Viktort

Magyar Péter napirend előtt azt mondta: több százmillió forint közpénzt költenek Tusványosra, de sajnos bábszínházat csináltak belőle, már nem valódi viták folynak ott. Hátha Önök rá tudná beszélni Orbán Viktort, hogy kiálljon velem 20 év után egy nyílt vitára Tusványoson – fordult Bóka Jánoshoz.
inforadio
ARÉNA
2026.07.21. kedd, 18:00
Deák András
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×