Infostart.hu
eur:
388.09
usd:
338.51
bux:
120770.78
2026. március 31. kedd Árpád
Az elnökválasztáson győztes Maszúd Peszeskján iráni elnök beszél eskütételi ünnepségén a teheráni parlamentben 2024. július 30-án.

Iráni elnök: Teherán nem akar háborút, de...

Teherán nem enged a külső nyomásnak, azonban nem akar háborút sem - jelentette ki az iráni elnök az 1979-es iráni iszlám forradalom 46. évfordulója alkalmából elmondott, az iráni televízió által élőben közvetített beszédében

Maszúd Peszeskján egyúttal megkérdőjelezte az Egyesült Államok őszinteségét a Teheránnal folytatandó megbeszélések ügyében, rámutatva arra, hogy Washington mindeközben továbbra is ragaszkodik szankciós politikájához. "Trump azt mondja, tárgyalni akar velünk, ugyanakkor aláír minden olyan fondorlatot, amellyel térdre akarja kényszeríteni forradalmunkat" - jelentette ki az államfő, az amerikai elnök által aláírt újabb szankciós intézkedésre célozva.

Az amerikai pénzügyminisztérium a múlt héten újabb, az iráni olajszektort célzó szankciót jelentett be. Az intézkedés olyan nemzetközi hálózatokat érint, amelyeket a tárca szerint több millió hordó iráni olaj Kínába szállítását teszik lehetővé. Ugyancsak a múlt héten Donald Trump amerikai elnök új, "hiteles" atomalkut sürgetett Iránnal, és leszögezte:

a síita állam sosem tehet szert atomfegyverre.

Az évforduló alkalmából Teheránba látogatott Halil al-Hajja, a Hamász iszlamista terrorszervezet gázai parancsnoka, aki kijelentette: Trump Gázai övezettel kapcsolatos tervei kudarcra vannak ítélve, "ahogy korábban már hasonló tervek is megbuktak".

Vasárnap Trump megismételte, hogy továbbra is elkötelezett az övezet átvétele mellett, hozzátéve, hogy a terület újjáépítésében "más közel-keleti országok is részt vehetnek".

Címlapról ajánljuk
Hortay Olivér: nem okoz fennakadást a hazai gázellátásban a Török Áramlat nyári leállítása

Hortay Olivér: nem okoz fennakadást a hazai gázellátásban a Török Áramlat nyári leállítása

A földgázszállító a protokoll szerint már több hónappal korábban bejelenti, mikor hajtják végre a szükséges karbantartási munkálatokat, így a júniusi, nyolc napi leállásból fakadó kiesésre a kereskedők és a tárolók is előre fel tudnak készülni – mondta az InfoRádióban a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletágvezetője. A szakértő arra is kitért, milyen következményei lehetnek annak, hogy a magyar állam júliustól megtiltaná a földgázszállítást Ukrajnába.
inforadio
ARÉNA
2026.03.31. kedd, 18:00
Dobrev Klára
a Demokratikus Koalíció elnöke, a párt választási listavezetője
Évek óta nem látott szintre ugrott az olaj ára: hatalmas nyomás alá kerültek az amerikai piacok

Évek óta nem látott szintre ugrott az olaj ára: hatalmas nyomás alá kerültek az amerikai piacok

A piaci hangulatot továbbra is az iráni háborúval kapcsolatos fejlemények dominálják, amelyek fokozott volatilitást okoznak. Donald Trump nyilatkozatai ismét fókuszba kerültek: miközben az iráni olajkészletek kapcsán keményebb hangot üt meg, továbbra is bízik egy esetleges megállapodásban a konfliktus lezárására. Az amerikai piacok végül vegyesen zártak: az S&P 500 és a Nasdaq mínuszban fejezte be a kereskedést, miközben a Dow Jones kis emelkedéssel zárt. Az olajárak emelkedése továbbra is nyomás alatt tartja a részvénypiacokat. A magyar tőzsdén több papírnál is jelentős esés volt látható; bár napközben még stabilabb volt az index, a zárás felé egyértelműen romlott a hangulat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×