Infostart.hu
eur:
384.53
usd:
330.3
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
18 éven felülieknek
Az ön által letölteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek.

Ha szeretné, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használjon szűrőprogramot
Tűzoltók dolgoznak a Guatemalaváros határában szakadékba zuhant busz roncsában 2025. február 10-én. A balesetben legkevesebb harminc ember életét vesztette. Bernardo Arévalo guatemalai elnök a tragédia miatt háromnapos nemzeti gyászt rendelt el.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE/David Toro

Horrorbaleset: lezuhant a felüljáróról egy busz, rengeteg a halott

Legkevesebb 51 ember meghalt és egy tucatnyi megsérült Guatemalaváros mellett hétfőn, amikor a városba észak felől vezető forgalmas autópálya hídján egy autóbusz hirtelen irányt változtatott, majd mintegy 20 méteres magasságból a mélybe zuhant – közölte a városi tűzoltóság szóvivője.

Az autóbusznak 75 utasa volt, akik vidékről tartottak a fővárosba. A rendőrségi vizsgálat eddigi adatai szerint a sofőr elveszítette uralmát a jármű felett, amely először több személyautót elsodort, majd a híd fémkorlátját áttörve zuhant a mélybe, és fejtetőre állt.

Miguel Angel Diaz, Guatemala tájékoztatási ügyekért felelős minisztere közölte, hogy az autóbusz 30 éves volt, és érvényes műszaki vizsgával, szállítási engedéllyel közlekedett. Hozzátette: a vizsgálatnak ki kell derítenie, hogy a megengedettnél több utast szállított-e a jármű.

A tűzoltóság közösségi médiafelületén bemutatott fotókon látható, hogy a busz részben elmerült a híd alatt folyó patak vizében, és néhány halálos áldozat is van a közelében. Guatemalaváros polgármestere, Ricardo Quinonez a közösségi médiában bejelentette, hogy a mentést megkezdték, a rendőrség pedig a forgalmi dugók elkerülése érdekében alternatív útvonalakat fog kijelölni az arra közlekedők számára.

A közép-amerikai ország elnöke, Bernardo Arevalo részvétét fejezte ki az áldozatok családtagjainak, és háromnapos nemzeti gyászt rendelt el; a katasztrófavédelmi erőkön kívül pedig a hadsereget is arra kérte, hogy nyújtson segítséget a szerencsétlenségben érintett embereknek.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.

Szijjártó Péter Moszkvában: Vlagyimir Putyin jóváhagyta két kényszersorozott magyar fogoly elengedését

Szijjártó Péter bejelentette: garanciát kaptunk arra, hogy változatlan áron megvan a Magyarországra szánt orosz kőolaj és földgáz a nemzetközi energiapiaci válság ellenére is. „Az orosz–magyar kapcsolatok stabilak, és pozitív irányba fejlődnek, ideértve az energiapolitikai kérdéseket is, a szénhidrogéneket és zászlóshajó-projektünket, a paksi atomerőművet” – mondta Vlagyimir Putyin.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×