eur:
404.21
usd:
354.67
bux:
92882.06
2025. április 29. kedd Péter
digital generated image
Nyitókép: lupengyu/Getty Images

Törlesztett a Zalaegerszeg a Diósgyőrnek

A ZTE hátrányból fordítva, drámai csatában, egy utolsó pillanatban szerzett góllal nyert a vendég DVTK ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A két csapat ebben a szezonban már kétszer is találkozott egymással, a bajnokságban és a Magyar Kupában is a DVTK diadalmaskodott.

Ezúttal is a vendégek kezdtek jobban, már a 9. percben megszerezték a vezetést egy szöglet után. Ezt követően is rendkívül eseménydús volt az első félidő. Mindkét gárda előtt adódtak lehetőségek, de a szünetig nem változott az eredmény.

A második félidő eleje egyértelműen a hazaiaké volt, de az egyenlítés ott maradt a rendkívül aktív Croizet lábában. Nem véletlenül a vendégek a 60. percben hármas cserével frissítettek. A ZTE lendületben maradt és bő negyedórával a befejezés előtt egyenlített, igaz, Nyíri lövését foghatta volna Simon, a DVTK kapusa.

A hajrában is a zalaiak voltak aktívabbak, Croizet újra közel volt a gólhoz, de szép lövése nem sokkal célt tévesztett. A 95. percben jött a csattanó, Dénes hatalmas lövése még kijött a kapufáról, Németh ismétlése azonban egy védőn irányt váltva már gólt eredményezett.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Elfogadták az anyák szja-mentességére, az energiaital-fogyasztásra, az EP-képviselők vagyonnyilatkozatára vonatkozó szabályokat
Az anyák szja-mentességéről, a kábítószerek elleni harcról és a gyerekek orvosainak értesítési kötelezettségéről, a kiskorúak energiaital-vásárlásának tilalmáról, az EP-képviselők vagyonnyilatkozat-tételének szabályairól, az önkormányzati költségvetési biztosokról, a veszélyhelyzet meghosszabbításáról is döntöttek a parlamenti képviselők. Módosul az energiahatékonysági törvény, jönnek az ATM-automaták, egyes kutatók hozzáférhetnek a betegek EESZT-adataihoz.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.29. kedd, 18:00
Szomráky Béla
újságíró, Olaszország-szakértő
Megszólalt a MAVIR a spanyol áramhálózati összeomlásról – Mi történne Magyarországon, ha beütne a baj?

Megszólalt a MAVIR a spanyol áramhálózati összeomlásról – Mi történne Magyarországon, ha beütne a baj?

"Az európai rendszerirányítók egy egységes, közös, öt fokozatú riasztási rendszert üzemeltetnek, amely alapján folyamatosan tájékoztatják egymást az egyes országok rendszerállapotairól; a MAVIR szakemberei is ezen a rendszeren keresztül értesültek a spanyolországi és portugáliai blackoutról" – jelezte a magyarországi villamosenergia rendszerirányító a Portfolio kérdésére. Azt hangsúlyozta a MAVIR a háttéranyagban, hogy "A folyamatos kockázatelemzés, a rendkívül alapos menetrendkészítés és a műszaki védelmek meglétének köszönhetően az európai villamosenergia-rendszerben rendkívül ritkák a mostani spanyolországihoz hasonló üzemzavarok. Ha mégis bekövetkezik egy ilyen állapot, a helyreállítás, hasonlóan részletesen szabályozott folyamat szerint zajlik." Azt is bemutatták röviden, hogy ez hogyan zajlana, ha esetleg Magyarországon megtörténne a nagy áramszünet, azaz a blackout.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×