Infostart.hu
eur:
392.7
usd:
338.36
bux:
121885.96
2026. március 8. vasárnap Zoltán
Road sign at the Austrian border
Nyitókép: Joel Carillet/Getty Images

Újabb politikai kísérlet Ausztriában

Újraindulnak vezetői szinten a koalíciós egyeztetések az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) és az Osztrák Néppárt (ÖVP) között - közölte csütörtökön délután Herbert Kickl, az FPÖ és Christian Stocker, az ÖVP vezetője, miután a tárgyalások komoly viták miatt megszakadtak.

A két pártvezető csütörtöki bejelentésének előzménye, hogy kedd óta komolyabb súrlódások voltak az egyeztetéseken, főleg a miniszteri tárcák elosztása miatt.

Az egyeztetések azt követően indulnak újra, hogy Stocker szerdán, Kickl pedig csütörtökön járt Alexander Van der Bellen államfőnél.

"Az Osztrák Néppárttal főtárgyalói szinten nemrég megszakadt kormányalakítási tárgyalásokat hamarosan folytatjuk" - ismertette Kickl néppárti tárgyalópartnerével folytatott telefonbeszélgetése után. Stocker ezt az X-en közzétett közleményében erősítette meg.

Az FPÖ szeptemberben nyerte meg az osztrák parlamenti választásokat, Kickl pedig január elején kapott megbízást arra, hogy az ÖVP-vel együtt próbáljon kormányt alakítani.

Korábban az Osztrák Néppárt kísérelte meg a kormányalakítást, de tárgyalásai kudarcba fulladtak.

Címlapról ajánljuk
Állítólag már megválasztották Irán új vezetőjét, de egyelőre még titkolják ki az

Állítólag már megválasztották Irán új vezetőjét, de egyelőre még titkolják ki az

Sajtóértesülések szerint a siíta állam legfelsőbb vezetőjének megválasztását végző egyházi testület hamarosan megnevezheti Ali Hamenei ajatollah utódját. A főpapot a háború első napján, február 28-án ölték meg.
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Nem éri meg egyetemre menni?! Ennél nagyobb hülyeséget ebben az évezredben még nem hallottunk!

Nem éri meg egyetemre menni?! Ennél nagyobb hülyeséget ebben az évezredben még nem hallottunk!

Sorra terjednek azok az "elemzések", amelyek szerint a mesterséges intelligencia és más technológiai vívmányok miatt a diploma előnye elhalványul. Bár a pályakezdőknek valóban nehezebb elhelyezkedni az AI (és a gazdasági problémák) miatt, mint korábban, ez még egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem éri meg tanulni. A magyarországi adatok azt mutatják: a diplomások egészen más életszínvonalon élnek, mint a többiek, miközben munkanélküliség sem fenyegeti őket. Ráadásul ha tényleg beüt az AI, akkor valójában a magas képzettség az, ami nagyon jól fog jönni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×