Infostart.hu
eur:
354.9
usd:
305.51
bux:
131829.83
2026. május 28. csütörtök Csanád, Emil
MALAGA, SPAIN - 2022/08/21: A Jet2.com Boeing 737-800 is lining up to take off from Malaga Costa del Sol airport. Jet2.com is officially the second-largest tour operator in the UK behind TUI. (Photo by Fabrizio Gandolfo/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Nyitókép: Fabrizio Gandolfo/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Új repülőjáratokat indítanak Budapestről Angliába

A két új úti cél a téli menetrendben, 2025 októberétől csatlakozik a Jet2.com légitársaság által jelenleg üzemeltetett manchesteri, birminghami és Leeds Bradford-i összeköttetésekhez, tovább erősítve a Magyarország és Egyesült Királyság közötti turizmust.

Új járatot indít a Jet2.com légitársaság Budapestről az angliai East Midlands repülőtérre és Newcastle városába – közölte honlapján a Budapest Airport.

A két új úti cél a téli menetrendben, 2025 októberétől csatlakozik a légitársaság által jelenleg üzemeltetett manchesteri, birminghami és Leeds Bradford-i összeköttetésekhez. A két összeköttetés egyelőre 2026 áprilisáig üzemel majd, válaszul a Magyarország és Egyesült Királyság közötti járatokra mutatkozó egyre növekvő igényre.

Az East Midlands-i és newcastle-i járatokkal hatra nő a Jet2.com által kínált angliai úti célok száma Budapesten.

A közleményben kiemelik, hogy a heti két alkalommal közlekedő járatok lehetőséget biztosítanak a magyar utasoknak a rövidebb városlátogatásokra, vagy akár az angol vidék és a Robin Hood legendájának otthont adó terület alaposabb felfedezésére.

Francois Berisot, a Budapest Airport vezérigazgatója közölte: az új útvonalhálózattal szeretnének még inkább megfelelni az utasok igényeinek, és megítélése szerint ehhez a célkitűzéshez jól fognak illeszkedni a Jet2.com által indított menetrend szerinti járatok. „A két ország között elérhető széles kínálat elsősorban Magyarország turisztikai vonzerejét igazolja, válaszolva a beutazó turizmusra mutatkozó egyre növekvő igényre, amely várhatóan az új járatoknak köszönhetően a jövőben tovább erősödik” – tette hozzá a vezérigazgató.

Címlapról ajánljuk
Rekordszinten zárt a Dow, az S&P és a Nasdaq is

Rekordszinten zárt a Dow, az S&P és a Nasdaq is

Az iráni helyzetre figyelnek ma is a befektetők, reggel a japán és a dél-koreai tőzsde új történelmi csúcsra ment, de nem volt egyértelműen pozitív a kép, a kínai és a hongkongi tőzsdén ugyanis eközben elromlott a hangulat. Az európai indexek emelkedéssel kezdtek, majd a záráshoz közeledve lefordultak. A BUX is felfelé vette az irányt, a nap nyertese a 4iG volt, a blue chipek közül pedig a Richter állt az élen. A délután kiszivárogott hírek szerint Irán megkapta az új tűzszüneti tervet Washingtontól, a hírre beszakadt az olajár, 90 dollár alá került a WTI. A vezető amerikai részvényindexek először vegyesen mozogtak, majd együntetűen rekordszinten zárták a napot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×