eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma
Dmitrij Medvegyev, az Orosz Biztonsági Tanács helyettes vezetője a Hszi Csin-ping kínai államfő és Vlagyimir Putyin orosz elnök részvételével, valamint a két ország küldöttségének tagjaival folytatott tárgyaláson a moszkvai Nagy Kreml-palotában 2023. március 21-én. Hszi Csin-ping előző nap érkezett háromnapos állami látogatásra Oroszországba.
Nyitókép: MTI/EPA/Szputnyik/Kreml/Pool/Alekszej Majsev

Tálas Péter: Medvegyev terrorfenyegetéses megjegyzése egy erős stratégiába illeszkedik

Dmitrij Medvegyev volt orosz elnök, az Orosz Biztonsági Tanács elnökhelyettese szerint nem kizárható, hogy az Egyesült Államok ellen újabb, a 2001. szeptember 11-i esethez hasonló támadást hajtsanak végre a terroristák, atom- vagy biológiai fegyverek bevetésével.

A Telegram-oldalára feltett mostani posztja kapcsán Tálas Péter az InfoRádióban elmondta: az orosz politika Dmitrij Medvegyevet nagyotmondóként szokta használni, a mostani bejegyzése is ezt bizonyítja. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Védelmi Kutatóintézetének igazgatója rámutatott: Oroszországnak van egy nagyon erős stratégiai kommunikációja, amely alapvetően azt szeretné, ha minél inkább félne az amerikai társadalom, az amerikai emberek és politikusok minél kevésbé támogatnák Ukrajnát. Ehhez pedig jól illeszkedik ez a Medvegyev-bejegyzés.

A nemzetközi közösség nagyon odafigyel arra, hogy tömegpusztító fegyverek ne kerülhessenek terrorgyanús szervezetek közelébe – jegyezte meg. Oroszországnak szerinte nincs se képessége, se szándéka arra, hogy megszervezzen egy terrortámadást az Egyesült Államokkal szemben. Ezt egyébként Medvegyev sem mondta, csak hogy vannak olyan terroristák, akik erre készülhetnek. Mindazonáltal az említett Telegram-bejegyzést a szakértő szerint nem kell komolyan venni.

Tálas Péter úgy látja, hogy 2001. szeptember 11-e óta, vagyis 22 éve az egyik legkevésbé terrorfenyegetett terület az Egyesült Államok.

"Összességében a terrorizmus visszaszorításában sikert értek el. Ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne megkérdőjelezni az afganisztáni vagy az iraki háború jogosságát, vagy hogy egyáltalán jó stratégiát követett-e az USA ebben, de az, hogy kiépült egy nagyon erős terrorellenes együttműködés és infrastruktúra, az látszik a világ terrorfenyegetettségi szintjén" - tette hozzá a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Védelmi Kutatóintézetének igazgatója.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Titkos uniós tervek az asztalon: készül Brüsszel Trump vámháborújára

Titkos uniós tervek az asztalon: készül Brüsszel Trump vámháborújára

Donald Trump elnök gazdasági protekcionizmusra épülő kereskedelempolitikája miatt aggódnak Brüsszelben: az EU-t és annak tagállamait súlyos gazdasági veszteségek fenyegethetik, ha Trump második elnöksége alatt bevezeti az általa ígért magas vámokat. A vámszankciók nemcsak az európai exportőröket, különösen a német autóipart érinthetik érzékenyen, hanem az EU belső egységét is próbára tehetik. A kontinens vezetői bíznak abban, hogy tárgyalóasztal mellett beszélhetik le Trumpot a terveiről. A tárgyalói küldött Trump valamely európai partnere lehetne: brüsszeli tisztviselők szerint bár az Orbán-kormány kézenfekvő megoldás lehetne, az uniós–magyar konfliktusok miatt mégis inkább Giorgia Meloni olasz miniszterelnök lehet a befutó.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×