Infostart.hu
eur:
363.71
usd:
314.88
bux:
149713.67
2026. augusztus 14. péntek Marcell
Az Európai Parlament honlapján közreadott képen Deutsch Tamás néppárti képviselő felszólal a jogállamiság magyarországi helyzetéről tartott vitán a parlament plenáris ülésén Brüsszelben 2019. január 30-án.
Nyitókép: MTI/Európai Parlament/Jan Van de Vel

Új feladatot kaptak a magyar EP-képviselők

Az Európai Parlament (EP) strasbourgi plenáris ülésén megválasztották a testület úgynevezett parlamentközi küldöttségeinek tagjait.

Az EP tájékoztatása szerint a következő ötéves ciklusban

44 parlamentközi küldöttség működik majd.

Feladatuk a kapcsolattartás más országok, régiók és szervezetek parlamenti képviselőivel az unió alapértékeinek, a szabadság, a demokrácia, a jogállamiság, az emberi jogok és az alapvető szabadságjogok tiszteletben tartásának terjesztése céljából.

Számos EP-delegációnak magyar tagja is van.

  • Deutsch Tamás, a Fidesz-KDNP képviselője az Izraellel fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség tagja lett.
  • Szájer József (Fidesz-KDNP) az Egyesült Államokkal fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség póttagja lett.
  • Gál Kinga (Fidesz-KDNP) az EU-Kazahsztán, EU-Kirgizisztán, EU-Üzbegisztán és EU-Tádzsikisztán parlamentközi bizottságok és a Türkmenisztánnal és Mongóliával fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség tagja lett, valamint az AKCS, azaz 79 afrikai, karibi és csendes-óceáni ország és az EU közötti kapcsolatokért felelő közgyűlésbe delegált küldöttség póttagja.
  • Győri Enikő (Fidesz-KDNP) az AKCS-EU Közös Parlamenti Közgyűlésbe delegált küldöttség tagja, az EU-Mexikó Parlamenti Vegyes Bizottságba delegált küldöttség póttagja, az EU-latin-amerikai parlamenti közgyűlésbe delegált küldöttség póttagja lett.
  • Bocskor Andrea (Fidesz-KDNP) a Fehéroroszországgal fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség tagja, az EP és a keleti partnerországok képviselőiből álló Euronest Parlamenti Közgyűlésbe delegált küldöttség tagja, az EU-Ukrajna Parlamenti Társulási Bizottságba delegált küldöttség póttagja lett.
  • Járóka Lívia (Fidesz-KDNP) a Pánafrikai Parlamenttel fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség tagja lett.
  • Tóth Edina (Fidesz-KDNP) az Arab-félszigettel fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség tagja lett.
  • Trócsányi László (Fidesz-KDNP) a Maghreb-országokkal és az Arab Maghreb Unióval fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség tagja lett, beleértve az EU-Marokkó, EU-Tunézia és EU-Algéria parlamenti vegyes bizottságokat.
  • Gyürk András (Fidesz-KDNP) a délkelet-ázsiai országokkal és a Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetségével (ASEAN) fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség tagja, az AKCS-EU Közös Parlamenti Közgyűlésbe delegált küldöttség póttagja lett.
  • Hidvéghi Balázs (Fidesz-KDNP) az Egyesült Államokkal fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség tagja, az EU-Chile parlamenti vegyes bizottságba delegált küldöttség tagja, az EU-latin-amerikai parlamenti közgyűlésbe delegált küldöttség tagja lett.
  • Deli Andor (Fidesz-KDNP) az EU-Szerbia Stabilizációs és Társulási Parlamenti Bizottságba delegált küldöttség tagja, az EU-Montenegró Stabilizációs és Társulási Parlamenti Bizottságba delegált küldöttség póttagja lett.
  • Hölvényi György (Fidesz-KDNP) az AKCS-EU Közös Parlamenti Közgyűlésbe delegált küldöttség tagja, az Arab-félszigettel fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség póttagja lett.
  • Kósa Ádám (Fidesz-KDNP) a délkelet-ázsiai országokkal és a Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetségével (ASEAN) fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség tagja, az EU-Kazahsztán, EU-Kirgizisztán, EU-Üzbegisztán és EU-Tádzsikisztán parlamenti együttműködési bizottságokba delegált küldöttség és a Türkmenisztánnal és Mongóliával fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség póttagja lett.
  • Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció (DK) képviselője az EU-Ukrajna Parlamenti Társulási Bizottságba delegált küldöttség tagja, az EU-Szerbia Stabilizációs és Társulási Parlamenti Bizottságba delegált küldöttség póttagja lett.
  • Ara-Kovács Attila (DK) az EU-Oroszország Parlamenti Együttműködési Bizottságba delegált küldöttség tagja, az északi kapcsolatokért felelős, a Svájccal és Norvégiával fenntartott kapcsolatokért felelős és az EU-Izland parlamenti vegyes bizottságba és az Európai Gazdasági Térség (EGT) parlamenti vegyes bizottságába delegált küldöttség póttagja lett.
  • Molnár Csaba (DK) a délkelet-ázsiai országokkal és a Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetségével (ASEAN) fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség tagja, az Egyesült Államokkal fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség póttagja lett.
  • Rónai Sándor (DK) a NATO Parlamenti Közgyűlésével fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség tagja, az EU-Törökország parlamenti vegyes bizottságba delegált küldöttség póttagja lett.
  • Cseh Katalin, a Momentum Mozgalom képviselője az Egyesült Államokkal fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség tagja, az EU-Észak-Macedónia Parlamenti Vegyes Bizottságba delegált küldöttség póttagja lett.
  • Donáth Anna Júlia (Momentum Mozgalom) az EU-Albánia Stabilizációs és Társulási Parlamenti Bizottságba delegált küldöttség tagja, az EU-Törökország parlamenti vegyes bizottságba delegált küldöttség póttagja, az EU-Oroszország parlamenti együttműködési bizottságba delegált küldöttség póttagja lett.
  • Ujhelyi István, a Magyar Szocialista Párt (MSZP) képviselője a Kínai Népköztársasággal fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség póttagja lett.
  • Gyöngyösi Márton, a Jobbik képviselője az AKCS-EU Közös Parlamenti Közgyűlésbe delegált küldöttség tagja, az Egyesült Államokkal fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség póttagja lett.

A küldöttségek elnökeit és alelnökeit a delegációk alakuló ülésein, várhatóan szeptemberben választják meg.

Címlapról ajánljuk
Kekvák: az Alkotmánybíróság elutasította a Fidesz és a KDNP indítványát

Kekvák: az Alkotmánybíróság elutasította a Fidesz és a KDNP indítványát

Az Alkotmánybíróság (Ab) érdemi vizsgálat nélkül utasította vissza a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokra vonatkozó alaptörvény-módosítás elleni Fidesz–KDNP által beadott indítványt. Sulyok Tamás államfő eltávolítása, az országgyűlési képviselők kapcsán az időkorlát és az alkotmánybírák korhatára ügyében még nincs döntés.

Szigethy-Ambrus Nikoletta: az alacsony vízállás nem csak az energiaellátást, hanem számos más ágazatot is veszélyeztethet

A Duna apadását a teljes gazdaság megszenvedheti – áll az Oeconomus legújabb elemzésében. A gazdaságkutató alapítvány elemzője, Szigethy-Ambrus Nikoletta az InfoRádióban elmondta, az aszály hatásait leginkább az áruszállítási ágazat szenvedheti meg.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Elárulta a kormány, mi történt a horvát erdőtűzben érintett magyarokkal

Elárulta a kormány, mi történt a horvát erdőtűzben érintett magyarokkal

Legalább 58 magyar állampolgárt kellett kimenekíteni a horvátországi erdőtüzek által sújtott területekről. Egyikük könnyebb sérülésekkel kórházba került, a többiek biztonságos elhelyezéséről és ellátásáról a helyi hatóságok gondoskodnak. A bajba jutottak kimentését, elszállásolását és hazajuttatását a külképviselet mellett Magyarországról indított kisbuszok, valamint a helyszínen tartózkodó magyar rendőrök is támogatják – derült ki Orbán Anita miniszterelnök-helyettes, külügyminiszter Facebook-bejegyzéséből.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×