Infostart.hu
eur:
382.08
usd:
327.81
bux:
109259.41
2025. december 5. péntek Vilma
Santiago de Chile, 2016. december 15.Szökőkút vizével hűti magát egy kisfiú egy forró napon a Buin Állatkertben, a chilei fővárostól, Santiago de Chilétől 30 kilométerre, délre fekvő Buinban 2016. december 14-én. A Chilei Meteorológiai Szolgálat, a DMC hőségriadót rendelt el a dél-amerikai ország középső térségében. (MTI/EPA/Elvis González)
Nyitókép: (MTI/EPA/Elvis González

Százak halálát okozta a kánikula Németországban

Berlinben 490 ember, Hessenben 740 ember halálát okozta tavaly a hőség a Robert Koch Intézet kutatói szerint.

A tavaly nyári hőhullám több száz ember halálát okozta Németországban berlini és hesseni szakemberek szerint."2018 nyarán Berlinben mintegy 490 ember halt meg a hőhullám következtében" - írták csütörtökön közzétett jelentésükben a Robert Koch Intézet kutatói.

"Hessenben mintegy 740 ember halálát okozta a hőség". Százezer haláleset közül mintegy 12 írható a hőhullám rovására - olvasható a jelentésben. Németország többi részéről egyelőre nem állnak rendelkezésre adatok.

Különösen a 75 év fölötti emberek körében volt magas a hőhullám miatti elhalálozás aránya.

A szakemberek felhívták a figyelmet arra, hogy a kockázati csoportokba tartoznak az elszigetelten élők, az ápolásra szorulók, a túlsúlyosak, a krónikus betegek vagy a demenciában szenvedők, valamint a kisgyerekek és a csecsemők.

2018 nyara a második legmelegebb nyár volt Németországban az időjárási feljegyzések 1881. évi kezdete óta.

Címlapról ajánljuk

A szuperkomputer nem bízik Lionel Messiben? Este sorsolás!

Pénteken, magyar idő szerint 18 órától rendezik a washingtoni John F. Kennedy Centerben a 2026-os labdarúgó-világbajnokság sorsolását. Az Opta elemző cég elkészítette esélylatolgatását: kiderült, matematikai képletek alapján mely válogatottak számítanak favoritnak. Ennek alapján (is) nagy biztonsággal megállapítható: európai vagy dél-amerikai győztest avatnak majd.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×