Infostart.hu
eur:
382.27
usd:
324.38
bux:
125061.81
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Könnygázzal oszlatták a munkát követelő tömeget Tunéziában

Könnygázt vetett be a tunéziai rendőrség kedden az ország nyugati részén, Kaszeríne városában az eleinte munkát követelő, később randalírozó tüntető tömeg ellen, majd a kormányzat éjszakára kijárási tilalmat rendelt el a városban - írja az MTI.

Az AFP francia hírügynökség helyszíni tudósítója szerint nagyjából ötszáz, a tunéziai belügy szerint mintegy ezer tiltakozó a helyi kormányzóság épülete előtt gyűlt össze, ahol azt kiabálták, hogy jogukban áll dolgozni. Egyesek köveket dobáltak, és az épület tetejére is felmásztak, ekkor látott neki a rendőrség a könnygázos oszlatásnak. A műveletben a helyi kormányzó tájékoztatása szerint tizennégy ember könnyebben megsebesült.

A belügyminisztérium nem sokkal később bejelentette: helyi idő szerint este hat és reggel öt között kijárási tilalmat rendel el a városban. A zavargások miatt a szokásosnál korábban bezártak a boltok, a helyi posta és az iskolák.

A hírügynökség tudósítója szerint stabil a helyzet a városban, a rendőrség és a hadsereg is jelen van, ám a tiltakozók égő gumiabroncsokkal torlaszolták el a település egyik főútvonalát.

Kaszeríne-ben szombat óta feszült a helyzet, amikor meghalt egy 28 éves munkanélküli, akit megrázott az áram, miután felmászott egy villanyoszlopra a kormányzói hivatalnál, hogy így tiltakozzon az ottani leépítések miatt. Halála miatt már vasárnap gumikat égettek tiltakozók, és több mint százan vonultak fel a fővárosban is a 28 éves férfi arcképével.

Kaszeríne az ország egyik legszegényebb városa, a 2011-es forradalmat követően többször volt a nyomor és a munkanélküliség miatt kezdődő, ám később erőszakba torkolló tömegmegmozdulások helyszíne.

Címlapról ajánljuk
Palkovics László üzent azoknak, akik temetnék az autóipart

Palkovics László üzent azoknak, akik temetnék az autóipart

A vevők eltolták vásárlási szándékaikat, amit megérez az autóipar, de ez az időszak arra jó volt, hogy letisztultak a technológiai kérdések – erről beszélt az Inforádió Aréna című műsorában Palkovics László mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos.

Fordulat Németországban az elektromos autóknál

Bár a múlt év végén Brüsszelben ideiglenes csatát nyertek a benzines és a dízel meghajtású autók 2035-től való tiltásának ellenzői, szakértők szerint nem fér kétség ahhoz, hogy az elektromos járműveké a jövő. A német autóipar jövőjét és a klímavédelmet szem előtt tartva a berlini kormány most az új elektromos autók vásárlásának támogatására jelentős összeget irányzott elő.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×