Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 24. szombat Timót

Több épület összedőlt Pesavarban

A Richter-skálán 6,2-es erősségű földrengés volt Pakisztán és Afganisztán északi területein. A csaknem egy percig tartó rengés epicentruma Tádzsikisztánban, az afgán határ közelében volt.

Az északnyugat-pakisztáni Pesavar városban több épület összedőlt, összesen 41 ember sérült meg, állapotukról nem érkezett jelentés. A földrengést Pakisztánban a vitatott hovatartozású Kasmírban és a fővárosban, Iszlámabádban, valamint az afganisztáni Kabulban is érezni lehetett. Arról nincs információ, hogy a földrengés okozott-e károkat és sérüléseket a Pakisztánnal határos közép-ázsiai országban.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, segít-e a nagy havazás a Balaton és a Velencei-tó vízszintjén

Kiderült, segít-e a nagy havazás a Balaton és a Velencei-tó vízszintjén

Az elmúlt hetek havazása nem segít számottevően a Balaton és Velencei-tó vízszintjének emelkedésében – mondta a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője. Bíró Tibor szerint az alacsony vízszint miatt a Balaton ökológiájának felborulására lehet számítani.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×