Infostart.hu
eur:
365.52
usd:
315.79
bux:
148696.72
2026. augusztus 18. kedd Ilona

Megszüntetik Pakisztánban a halálbüntetésre vonatkozó moratóriumot

Pakisztán bejelentette szerdán, hogy terrorizmus bűntette esetén ezentúl nem érvényesíti a halálbüntetésre vonatkozó moratóriumot. Az intézkedést egy nappal azután foganatosították, hogy tálib fegyveresek egy pesavari katonaiskolában mintegy 150 halálos áldozattal járó vérfürdőt rendeztek.

Mohiuddin Van kormányszóvivő elmondta, hogy Navaz Sarif miniszterelnök jóváhagyta egy miniszteri bizottság ilyen értelmű döntését, és egy-két napon belül kiadják az utasításokat a kivégzések végrehajtására. További részleteket nem közölt.

A dél-ázsiai országban viszonylag gyakran szabnak ki halálbüntetést, de az ítéleteket 2008 óta nem hajtják végre, kivéve, ha haditörvényszék járt el az ügyben. Az Amnesty International (AI) nemzetközi jogvédő szervezet szerint a pakisztáni siralomházakban mintegy 8 ezer halálra ítélt vár a sorsára, közülük mintegy 800 "terrorizmus" miatt.

Pakisztánban szerdán háromnapos gyász kezdődött a pesavari terrortámadásban megölt gyerekek emlékére. A halálos áldozatok számát a különböző források 148 és 153 közé teszik - közülük több mint 130 gyermek volt -, a sebesültek száma meghaladja a 250-et. A vérontás sokkolta az országot, és sokan követelték a kormánytól a halálbüntetés végrehajtásának visszaállítását.

A Pakisztánnal ellenséges viszonyban lévő, szomszédos Indiában szerdán az iskolákban kétperces csenddel adóztak a pesavari mészárlásban áldozatul esettek emlékének. Sok gyerek gyertyát gyújtott, néhányan könnyeztek is. Az indiai parlament két házában is kétperces csönddel emlékeztek meg a keddi tragédiáról - derül ki Narendra Modi indiai kormányfő Twitter-üzenetéből.

Afganisztán keleti részén, egy pilóta nélküli amerikai repülőgép támadásában négy pakisztáni tálib szélsőséges és további hét felkelő vesztette életét - közölte szerdán egy helyi kormányzati tisztségviselő. A dróntámadás még kedd délután történt.

Címlapról ajánljuk
Kós Hubert: olyan fájdalmat éreztem, mint még soha, de jó teszt volt

Kós Hubert: olyan fájdalmat éreztem, mint még soha, de jó teszt volt

Sokat kivett a világcsúcs-kísérlet Kós Hubertből 200 méter háton a párizsi úszó Európa-bajnokságon, és bár a rekordra még várnia kell, három aranyéremmel zárta a kontinensviadal, fő száma mellett 200 vegyesen és a 4-szer 100-as gyorsváltó tagjaként is dobogó tetejére állhatott. Az olimpiai és világbajnok hazatérése után a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren nyilatkozott az InfoRádiónak.
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
Eséssel zártak az amerikai tőzsdék, a Nasdaq teljesített a leggyengébben

Eséssel zártak az amerikai tőzsdék, a Nasdaq teljesített a leggyengébben

Negatív hangulat uralta kedden a világ tőzsdéit: a magyar piac a nemzetközi trendekkel összhangban eséssel zárt, és a vezető európai részvényindexek többsége is mínuszban fejezte be a kereskedést. Budapesten valamennyi nagypapír gyengült, közülük a Mol teljesített a legrosszabbul. Európában különösen a technológiai részvények kerültek nyomás alá, miközben az olajipari cégeket támogatta a nyersolaj drágulása. A rossz hangulat az Egyesült Államokban is folytatódott.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×