Infostart.hu
eur:
386.25
usd:
331.04
bux:
118375.79
2026. január 13. kedd Veronika

Elraboltak egy francia papot Kamerunban

Fegyveresek elraboltak egy francia papot Kamerunban, az afrikai országnak azon a részén, amelyet egy radikális iszlamista szekta tart az ellenőrzése alatt - közölték csütörtökön a hatóságok.

A francia katolikus egyház tájékoztatása szerint szerda este mintegy 15 fegyveres rontott Nguetchewe település parókiájába és pénzt követelt. A 42 éves papnak, Georges Vandenbeusch a szobájába zárkózott és elfogása előtt még maradt annyi ideje, hogy telefonon értesítse Franciaország kameruni nagykövetségét a támadásról. Szemtanúk elmondása szerint a papot mezítláb meneteltették elrablói a faluban, mielőtt motorkerékpárjaikra pattanva a levegőbe lődözve elszáguldottak volna vele.

A rablás indítékai egyelőre nem ismertek, de feltehetően terroristák állnak mögötte, nevezetesen a szélsőséges iszlamista Boko Haram szervezet emberei, akik kapcsolatban állnak az al-Kaida nemzetközi terrorszervezettel.

Az utóbbi időben Nyugat-Afrikában több támadás is ért franciákat, vagy francia célpontokat, amelyek oka az lehet, hogy Franciaország januárban katonai támadást indított Maliban az al-Kaida emberei ellen.

Címlapról ajánljuk

Ezek az emberek az életükkel játszanak – friss figyelmeztetések az időjárás miatt

A rendkívüli téli időjárással kapcsolatos sajtótájékoztatót tartott kedden az operatív törzs ülése után Mukics Dániel, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője, valamint Szanka Gábor, a HungaroMet Nonprofit Zrt. vezérigazgatója és Óberling József, az Országos Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti főosztályának vezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Súlyos csapás érte Ukrajnát, történelmi hosszúságúvá nyúltak a harcok - Háborús híreink kedden

Súlyos csapás érte Ukrajnát, történelmi hosszúságúvá nyúltak a harcok - Háborús híreink kedden

Oroszország tegnap hozta nyilvánosságra, hogy a pénteki, Ukrajnát ért Oresnyik-támadás azt a lvivi repülőteret érte, ahol többek között amerikai gyártmányú F-16-os vadászbombázók is állomásoztak korábban. A hétfői nappal az orosz-ukrán háború hivatalosan is átlépte a 1418 napos lélektani határt, azaz azt az időtartamot, ameddig a Szovjetunió Németországgal harcolt a második világháború alatt. Németország zöld utat adott a hazánk által is használt Lynx lövészpáncélosok Ukrajnába szállítására. Hajnalban súlyos támadás érte Ukrajnát - Kijevben elment az áram. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×