Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Csökkent az euróövezeti ipari termelés

Három havi növekedést követően májusban visszaesett az ipari termelés az euróövezetben és az EU-ban - közölte pénteken az EU hivatalos statisztikai hivatala, az Eurostat.

Májusban az euróövezet 17 tagállamában az előző havihoz képest 0,3 százalékkal, az Európai Unió 27 tagállamában pedig 0,6 százalékkal csökkent az ipari termelést.

Az euróövezetben januárban 0,5 százalékkal csökkent, majd a következő három hónapban 0,3, 0,9 és 0,5 százalékkal nőtt az ipari termelés havi összehasonlításban.

Az EU-ban januárban 0,4 százalékkal csökkent, majd februártól áprilisig havi 0,2, 0,8 és 0,3 százalékkal nőtt az ipari termelés.

A tavaly májusival összevetve az euróövezetben 1,3 százalékkal, az EU-ban 1,6 százalékkal csökkent az ipari termelés.

Az ipari termelés legnagyobb mértékű csökkenését májusban havi összevetésben Romániában (10,7 százalék), Litvániában (6,3 százalék) és Svédországban (3,8 százalék) regisztrálták. Növekedést mértek Portugáliában (6,1 százalék), Lettországban (2,2 százalék) és Észtországban (2,0 százalék).

Éves összevetésben a legnagyobb csökkenés Írországban és Svédországban (egyaránt 7,7 százalék), Bulgáriában (6,0 százalék) és Finnországban (5,3 százalék) volt. Nagy növekedést Litvániában (21,6 százalék), Észtországban (6,3 százalék) és Portugáliában (4,5 százalék) regisztráltak.

Magyarországon a KSH adatai szerint 2,1 százalékkal csökkent májusban az ipari termelés az egy évvel korábbihoz képest, az előző hónaphoz viszonyítva pedig 1,3 százalékos volt a csökkenés.

Címlapról ajánljuk
Kiss Róbert Richard a magyar idegenforgalomról: osztrák mintára kellene változtatni

Kiss Róbert Richard a magyar idegenforgalomról: osztrák mintára kellene változtatni

Bécset és Budapest más környékbeli konkurensét nagyobb számban keresik fel azok a gazdagabb turisták, akik kikapcsolódásuk során megvásárolnak olyan termékeket, amelyeket egy átlagos turista nem tud vagy nem akar kifizetni – mondta az InfoRádióban a turisztikai szakújságíró, aki szerint Budapestnek az osztrák főváros lehet a követendő példa. Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség elnöke pedig arról számolt be, hogy hazánk tavaly duplaannyi vendéget fogadott, mint amennyien az országban élnek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×