Infostart.hu
eur:
385.85
usd:
331.72
bux:
122945.89
2026. március 4. szerda Kázmér

Madárinfluenza: két újabb török beteg

Újabb két gyermek fertőződött meg Kelet-Törökországban a madárinfluenza vírusával; valószínűleg mindketten beteg állatoktól kapták el a fertőzést.

Velük együtt Törökországban már tizennyolc embert ápolnak kórházban a madárinfluenza miatt.

A Törökországgal szomszédos államok fokozták védelmi erőfeszítéseiket. Görögország elrendelte a kompokon érkező állatok fertőtlenítését; a török-bolgár és török-szír határon is elkezdődött a fertőtlenítés.

Azerbajdzsánban – követve Irán példáját – elrendelték a török határ melletti falvakban a háziszárnyasok kényszervágását.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: minden energetikai létesítmény, amely orosz energiát használ, ukrán szabotázsakciók célpontja lehet

Orbán Viktor: minden energetikai létesítmény, amely orosz energiát használ, ukrán szabotázsakciók célpontja lehet

A Védelmi Tanács szerdai ülésén hozott kormánydöntéseket ismertette a Facebook-oldalára feltöltött videóban Orbán Viktor miniszterelnök.

Utasosztályozás alapján zajlik a kimenekítés Szlovákia felé

Kedd este landolt a Pozsonyi Nemzetközi Repülőtéren az első, Közel-Keletről indult kimenekítő járat, Izraelből és Jordániából szállítottak haza szlovák állampolgárokat. Ma újabb állami járat indul, utána újabb országból is megkezdik a kimenekítést. A külügyminisztériumra jelentős nyomás nehezedik, nem minden szlovák állampolgárt lehet kormányzati géppel hazaszállítani.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×