Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia
Electric car lithium battery pack and power connections
Nyitókép: kynny/Getty Images

Ez a baj most az autókkal

A modern személygépjárművek "szoftverfüggése" növeli a műszaki problémák kockázatát, különösen az elektromos és hibrid modellek esetében, amelyeknél gyakori probléma az akkumulátor meghibásodása - közölte az Europ Assistance.

A gépjármű-asszisztencia szolgáltatást végző vállalat az Ipsos-szal közösen készített 2025-ös Mobilitási Barométer eredményeit ismertetve közölte: átalakulóban vannak a mobilitási szokások Európában. Az európai lakosság 86 százaléka rendelkezik legalább egy személygépkocsival, az alternatív hajtású járművek aránya 13 százalékra emelkedett, a 2023-as 10 százalék után.

A járművekben a szoftverekre való fokozott támaszkodás komoly problémák forrása lehet: hibás szenzorok, működésképtelen érintőképernyők vagy akár elektronikus kézifék-hibák is előfordulhatnak, amelyek menetképtelenséghez vezetnek. Az elektromos és hibrid autóknál a töltés vagy a töltőcsatlakozó hibája is felmerülhet - írták.

A német autóklub, az ADAC 2025-ös meghibásodási statisztikáit idézve közölték, az elektromos autók térnyerésével párhuzamosan emelkedik a meghibásodások száma is. Az elektromos autókhoz kapcsolódó segélyhívások száma Németországban egy év alatt 46 százalékkal, 43 678 esetre nőtt. A leggyakoribb hiba a lemerült indítóakkumulátor, amely az esetek közel felét (44,9 százalék) tette ki 2024-ben.

A közleményben idézik az amerikai J.D. Power elemzőcég felmérését, amely szerint az új autók megbízhatósága csökken: míg 2021-ben 100 járműből 121 esetében tapasztaltak hibát három éven belül, addig 2025-re ez az arány 202-re nőtt és emelkedett a szoftverhibákhoz kapcsolódó problémák száma is.

Címlapról ajánljuk
Blanckenstein Miklós: ünnepkor beavatódunk abba a helyzetbe, és tisztázzuk a legfontosabbat – karácsonykor a Jézussal való kapcsolatot

Blanckenstein Miklós: ünnepkor beavatódunk abba a helyzetbe, és tisztázzuk a legfontosabbat – karácsonykor a Jézussal való kapcsolatot

„A szeretet szót kell kicsit pontosítani, mert ténylegesen ilyenkor mindenki próbálja kifejezni a másik felé a szeretetét, ez benne van. De ez az Isten szeretetének az ünnepe, hogy ő szeret minket, mert megtestesült és eljött ez a mag. Hogy ebből adódóan mi is megpróbálunk egy hasonló gesztussal jelen lenni a másik életében, az a következmény” – mondta Blanckenstein Miklós az InfoRádió Aréna című műsorában, arra a kérdésre, hogy a karácsony egy katolikus pap szempontjából is a szeretet ünnepe-e.

Az űrből fognak ellenőrizni – ismertette az új, 20 pontos béketervet Volodimir Zelenszkij

Az ukrán elnök első alkalommal vázolta fel Ukrajna és az Egyesült Államok között megvitatott 20 pontos béketerv-javaslat főbb pontjait, amelyek szerinte alapul szolgálhatnak az Oroszországgal háború lezárását célzó jövőbeli megállapodásokhoz. A magyarokat is érintő vállalás is szerepel a tervezetben.
VIDEÓ
Nem kell külföldre vinni a pénzt, degeszre keresheted magad a magyar tőzsdén!

Nem kell külföldre vinni a pénzt, degeszre keresheted magad a magyar tőzsdén!

Az elmúlt évek egyszerű tőzsdei receptje 2025-ben látványosan felborult. Miközben a forint nagyot erősödött a dollárral szemben, az amerikai részvénypiac forintban számolva alulteljesített, a magyar tőzsde viszont harmadik éve hozott kiemelkedő, 30 százalék feletti hozamokat. A hazai piacon eközben új sztorik nőttek fel, mint a 4iG és a Rába, de a nyomatékot még mindig az OTP adja, ezek a sztorik olyan árfolyamemelkedést produkáltak, amik 2025 befektetési sztárjaivá tették őket, és 2026-ra is fontos tanulságokat hagytak maguk után.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×