Infostart.hu
eur:
389.12
usd:
331.45
bux:
108783.37
2025. december 17. szerda Lázár, Olimpia
Nyitókép: Getty Images/ David Lees

600 forint alá is benézhet a benzin ára

Tovább csökkenhetnek az üzemanyagárak a hazai kutakon a következő hetekben, így nem zárható ki, hogy hamarosan ismét 600 forint alatt lesz a benzin literje.

Csökkent kedden reggel a kőolaj ára az OPEC+ termelésnövelési döntésére, illetve arra a félelemre, hogy kereskedelmi háborúhoz vezethetnek a Kanadával és Mexikóval szemben bevezetett amerikai vámok, illetve a kínai termékekre vonatkozó pótlólagos vámtarifák életbe léptetése. A hírre az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 48 cent csökkenéssel, 71,14 dolláron állt.

A Világgazdaság cikke szerint az OPEC+ döntése abszolút meglepetés, mivel már alacsony szinten járt kőolaj, amit egyre nehezebben viselnek az olajtermelő országok, ami nem is csoda, év eleje óta ugyanis a WTI 70, míg Brent folyamatosan 80 dollár alatt van. A döntés annak köszönhető a portál szerint, hogy Donald Trump a mostaninál alacsonyabb energiaárakat szeretne látni, ezért hónapok óta nyomást gyakorol a kitermelőkre, hogy csökkentsék az áraikat.

A lapnak nyilatkozva Grád Ottó, a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára szerint további árcsökkenés várható a magyarországi kutakon. Hogy ez milyen mértékű lesz és a benzin eléri-e a 600 forintot, az kérdéses, mindenesetre közelíteni fog hozzá. A főtitkár szerint a téli hónapok végével és a kereslet csökkenésével párhuzamosan újra szűkülhet az olló a két üzemanyagtípus között, így a tavasztól fokozatosan egy szintre kerülhet a gázolaj a benzinnel.

A 600 forintos lélektani határ a benzinnél nincsen távol, jelenleg 615 körül körül van a literje átlagosan, míg gázolajé 630 forint. Grád Ottó hozzátette: kínálati oldalon történt bejelentések arra is lehetőséget adnak, hogy a korábbi 75 dollárhoz képest alacsonyabban, 70 dollárnál alakuljon ki a stabilizáló árszint és a következő időszakban ott is tartózkodjon. Az év elején még a 80 dollárnál is járt a Brent olaj ára, aminek hatására a benzin és a gázolaj jelentősen drágult a hazai kutakon. Január közepén a benzin 640, míg a gázolja 660 forintba kerül. Ebben a magyar jövedéki adóemelés is közrejátszott, ami 7-8 forintot jelentett, de összességében az olaj világpiaci ára magyarázta a januári drágulást.

A Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára kiemelte, hogy a forintnak is látványosan erősödnie kellene a további árcsökkenéshez, különösen a dollárral szemben, de a főtitkár szerint erre kevésbé van esély. A forint az euró mellett a dollárral szemben is javuló formát mutat, kedden már 380 dollár alatt jegyezték.

Címlapról ajánljuk
Alig várták, mégis felemás lett a nagy autós engedmény német fogadtatása

Alig várták, mégis felemás lett a nagy autós engedmény német fogadtatása

Az európai, és ezen belül a német autóipar válsága kényszerítette végül az Európai Uniót, hogy módosítsa három évvel ezelőtt hozott határozatát a belső égésű motorok, azaz a benzines és a dízel meghajtású új autók 2035-től tervezett tilalmáról. Az erről szóló, egyelőre még európai parlamenti és tagállami jóváhagyásra váró javaslat Németországban máris vitát váltott ki.

Orbán Viktor: az EU nagyon veszélyes ösvényre lépett

Orbán Viktor miniszterelnök szerint az Európai Unió nagyon veszélyes ösvényre lépett azzal, hogy megkerülte az egyhangúságot a befagyasztott orosz vagyonról szóló, eddig félévente egyhangú döntést igénylő határozatoknál.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.18. csütörtök, 18:00
Lehel László
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója
Csúnya lett a vége: nagyot esett a Nasdaq

Csúnya lett a vége: nagyot esett a Nasdaq

Ázsiában többnyire emelkedtek a tőzsdék ma reggel, az európai piacokat azonban iránykeresés jellemezte napközben, az amerikai indexek pedig lefordultak délután a technológiai papírok vezetésével. A magyar tőzsde a lemaradók között volt, az OTP és a Richter húzta le a BUX-ot. Mindeközben emelkedik az olajár, miután Donald Trump elrendelte a Venezuelába érkező vagy onnan induló szankcionált olajszállító tartályhajók teljeskörű blokádját, ami új geopolitikai feszültségeket keltett a keresletet övező aggodalmak mellett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×