Infostart.hu
eur:
386.94
usd:
328.84
bux:
0
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
Nyitókép: Jack Andersen / Getty

Nestlé-vezérigazgató a Boci csoki eladásáról: nincs miért aggódni, marad a megszokott, kiváló minőség

Jó kezekben lesz a Cerbonánál a Boci, a Melba és a Párizsi Kocka – mondta az InfoRádióban a Nestlé Magyarország vezérigazgatója. Noszek Péter azzal indokolta az értékesítést, hogy az élelmiszeripari vállalatnál most inkább a globális márkák kerülnek előtérbe.

Ahogy arról az Infostart is beszámolt, a Nestlé eladja a Boci, a Melba és a Párizsi Kocka védjegyeit a Cerbonának. Az érintett márkákat – a Szerencsi Édesipari Vállalattal együtt – 1991-ben, a privatizáció során vásárolta meg az élelmiszeripari vállalat.

A mostani értékesítéssel kapcsolatban a Nestlé Magyarország vezérigazgatója azt mondta az InfoRádióban, hogy a március 25-én kötött megállapodásnak megfelelően a tranzakció hivatalosan május 22-én zárul majd le. Noszek Péter azzal indokolta a döntést, hogy

a Nestlénél az utóbbi időben egyre nagyobb hangsúlyt kapnak a globális márkák, ezzel szemben a Boci, a Melba és a Párizsi Kocka kifejezetten magyar termék.

Hangsúlyozta, hogy a három márka jelenleg nem a Nestlé Magyarország tulajdonában van, hanem a svájci anyavállalat értékesíti a védjegyeket. Ez tehát azt jelenti, hogy a svájci központban döntik el, hogy mely márkák maradhatnak a portfólióban, illetve melyeket adják el.

Mindhárom érintett termék nagyon kedvelt a magyarországi fogyasztók körében. Noszek Péter megnyugtatott mindenkit: a tranzakciótól és az új gyártótól függetlenül

marad a megszokott minőség.

„Meggyőződésünk, hogy a Cerbonánál jó kezekben lesz a Boci és a többi márka is. Százszázalékos magyar márkaportfóliókról van szó, ezeknek a cégeknek nagyon fontos a jó minőség” – magyarázta a vezérigazgató.

Noszek Péter elmondta: a döntés meghozatala előtt fontos volt számukra, hogy továbbra is megfelelő, a vásárlói igényeket kielégítő minőségben gyártsák és szállítsák le az édességeket. Úgy véli, a Cerbona garancia arra, hogy ez így is fog történni.

Mészáros Tamás, a Cerbona vezérigazgatója így kommentálta az adásvételt: „nagy örömünkre szolgál, hogy a sikeres tárgyalásokat követően a száz százalékban magyar tulajdonban álló Cerbonához kerül a közel százéves múltra visszatekintő Boci, Melba és Párizsi Kocka. Örülünk annak, hogy a népszerű márkákat megvásárolhattuk, és a Cerbona biztosíthatja további növekedésüket”.

A Nestlé annak érdekében, hogy az ellátás az átállás alatt is folyamatos legyen, tovább gyártja majd az érintett termékeket az átmeneti időszakban. A cég elsődleges prioritása, hogy a vásárlók továbbra is élvezhessék a Boci csokoládét anélkül, hogy költségingadozások következnének be.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump szerint a kelet-ukrajnai Donbasz régió egyike a fennmaradó kérdéseknek, de megjegyezte, hogy ezen a téren is sikerült közelebb kerülni az egyetértéshez – erről az amerikai elnök beszélt, miután Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel tárgyalt Floridában. Volodimir Zelenszkij szerint a 20 pontra szűkített béketervezetről „90 százalékban sikerült megállapodni”. Egy végleges békemegállapodás az amerikai elnök szavai szerint „néhány héten belül” létrejöhet, de az sem zárható ki, hogy meghiúsul az egyezség, ami Trump szerint „szégyen lenne”.
Nehéz éven vannak túl a boltok – Mi jöhet ezután?

Nehéz éven vannak túl a boltok – Mi jöhet ezután?

Újabb mozgalmas éven vagyunk túl a kiskereskedelemben. 2025-öt az árrésstop határozta meg leginkább, de módosultak a kiskereskedelmi adó sávjai, az üvegvisszaváltási szolgáltatási díjak és kevesebb sajtot lehet trappistának hívni. Sok lánc veszteséget termelt a pénzügyi évében és újabb kisboltok húzták le a rolót. Az elmúlt 12 hónapot értékeltük Neubauer Katalinnal, a Magyar Nemzeti Kereskedelmi Szövetség főtitkárával.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×