Infostart.hu
eur:
377.85
usd:
319.82
bux:
130030.34
2026. február 9. hétfő Abigél, Alex
A Lufthansa német légitársaság repülőgépei sorakoznak a müncheni repülőtéren 2020. január 30-án. A Lufthansa az előző nap felfüggesztette az összes Kínából érkező és oda tartó járatát. A kínai Nemzeti Egészségügyi Bizottság szerint eddig 170 ember halt meg a koronavírus új, először Hupej tartományban azonosított változata okozta betegségben.
Nyitókép: MTI/EPA

Láthatáron az újabb légi káosz

Figyelmeztető sztrájkot tart csütörtöktől a Lufthansa földi személyzete, ami járattörlésekkel is jár.

A Verdi szakszervezet által hétfőn bejelentett munkabeszüntetés csütörtökön reggel 4 órakor kezdődik és szombaton reggel 7 óra 10 perckor ér véget.

A földi személyzet mintegy 25 ezer alkalmazottja az órabérek 2,8 eurós (1100 forintos) emelését követeli a túlóradíjak növelése mellett. Követeléseik alátámasztására a Verdi már két figyelmeztető sztrájkot tartott az utóbbi időszakban.

A Verdi hétfőn bejelentette azt is, hogy szombattól sztrájkba lépnek azok az alkalmazottak, akik a Lufthansa Cargo gépeinek berakodását irányítják, vagy a rakományok kezeléséért felelősek.

A szakszervezet követeléseiről március 13-14. között lesz újabb egyeztetést a vállalatvezetéssel.

Címlapról ajánljuk
Megjelent egy veszélyes ázsiai gombafaj, ami nem kegyelmez a fáknak

Megjelent egy veszélyes ázsiai gombafaj, ami nem kegyelmez a fáknak

A kőrisfákat támadó gombabetegség Magyarországon a 2010-es években jelent meg, 2020 után pedig már a budapesti erdészetekben is olyan mértékben elterjedt, hogy szükségessé vált a beavatkozás – mondta az InfoRádióban a Pilisi Parkerdő Zrt. budapesti erdészetének vezetője. Rittling István figyelmeztetett: ha az érintett fa gyökérzete korhadni kezd, nem marad semmi remény arra, hogy épségben megmarad.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×