Infostart.hu
eur:
364.43
usd:
310.83
bux:
133168.5
2026. április 27. hétfő Zita
Nyitókép: Pixabay

Fontos tudnivaló a nyugdíj feltornászásáról

Augusztus óta a katás vállalkozók akkor sem tudnak magasabb nyugdíjalapot elérni, ha többet fizetnének.

A régi kata szabályai 2022. augusztus végéig voltak érvényben, és a főállású katásoknak 50 ezer forint tételes kataadót írtak elő, de aki magasabb ellátási alapot szeretett volna (ami alapján a nyugdíjat is számolják), az 2014-től fizethetett havi 75 ezer forint adót is – írja a 24.hu.

A változtatás előtt lehetett még mellékállásban is katázni, havi 25 ezer forint adó megfizetése mellett, ami nem jelentett ellátási alapot, 2022 szeptembere óta már nem választható ez a megoldás. A kisadózó biztosítottnak minősül, és az 50 ezer forint tételes adó megfizetésével valamennyi társadalombiztosítási ellátásra jogosultságot szerez.

Ugyanakkor 2022. szeptember 1-jétől magasabb összegű tételes adó fizetésére, és ezzel magasabb összegű ellátási alap szerzésére nincs mód. Az ellátási alap 2023-ban is maradt 108 ezer forint.

Címlapról ajánljuk
Rogán Antal, Kövér László, Selmeczi Gabriella, Kubatov Gábor és még sokan mások: egy sor ismert fideszes nem lesz ott az új Országgyűlésben

Rogán Antal, Kövér László, Selmeczi Gabriella, Kubatov Gábor és még sokan mások: egy sor ismert fideszes nem lesz ott az új Országgyűlésben

Gulyás Gergely, aki a május 9-én megalakuló új Országgyűlésben a Fidesz-frakció vezetője lesz, közzétette a Fidesz-frakció névsorát. Orbán Viktor kormányfő, Kósa Lajos és Bánki Erik már korábban bejelentette, hogy nem veszi fel a mandátumát, mint ahogy a KDNP vezérkara, így Semjén Zsolt sem – de most kiderült, hogy még egy sor ismert név hiányozni fog a parlamenti padsorokból. Összeállítottuk a nagy hiányzók névsorát.

Igazi „nagyágyúk” távoznak a Parlamentből – íme az üzenetük, és a reakciók

Orbán Viktor, a Fidesz–KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát. A KDNP vezetői, köztük Semjén Zsolttal, sem ülnek be a parlamentbe, mint ahogy a Fideszből Kósa Lajos és Bánki Erik sem.
Választás 2026: Magyar Péter üzent Mészáros Lőrincnek

Választás 2026: Magyar Péter üzent Mészáros Lőrincnek

A választási vereség utáni második héten látványosan felgyorsultak a politikai folyamatok, elsősorban a hatalomból távozó kormánypártok oldalán, a Fidesz–KDNP térfelén. Magyar Péter leendő miniszterelnök folyamatosan ismerteti az új kabinet minisztereinek névsorát, a hét elejére ígérte többek között a belügyi és az igazságügyi tárcák leendő vezetőinek bemutatását. Eközben egyre több hír érkezik arról, hogy vagyonkimentésekbe kezdtek politikai és üzleti érdekkörök. Az új kormány már aktívan tárgyal az uniós források hazahozataláról is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×