eur:
405.76
usd:
357.05
bux:
92964.32
2025. április 26. szombat Ervin
Nyitókép: Pixabay

Rég nem látott szinten a gázár

Kedden is folytatódik a gázár csökkenése, miután az elmúlt napok hírei alapján úgy tűnik, stabilizálódhat a kontinens gázellátása. Az elmúlt hetekben az orosz mozgósítás mellett az Északi Áramlat vezetékeket ért támadások is aggasztották a piaci szereplőket, de a kezdeti pánik mérséklődését követően hamar a csökkenésé lett a fő szerep, amivel az augusztusi csúcshoz képest lefeleződött a gáz ára.

Hétfőn 10 százalékot esett a gáz ára, az esés pedig kedden is folytatódik, 5 százalékos csökkenést követően a 162,5 eurós szinten állt (délelőtt fél 10-kor) a jegyzés, ami már 23,8 százalékkal van alacsonyabban a múlt heti 212,5 eurós csúcshoz képest.

A Portfolio cikke szerint a mostani esés egyben azt is jelenti, hogy közel 3 hónapja nem látott szintre csökkent a jegyzés, az augusztusi 342 euróhoz képest pedig már 52,7 százalékkal került lejjebb a gáz ára.

Az okokat illetően a gazdasági portál azt írja, úgy tűnik, hogy az idei télre kitarthatnak az európai gáztárolók, miután a vártnál gyorsabban telnek a készletek, valamint az ellátást is sikerült stabilizálni. Plusz a friss előrejelzések a vártnál enyhébb időjárást mutatnak, ami szintén hozzájárul az árcsökkenéshez.

Címlapról ajánljuk
Bécs vasárnap választ: folytatja-e nagy sorozatát a Szabadságpárt?

Bécs vasárnap választ: folytatja-e nagy sorozatát a Szabadságpárt?

Újabb tartományi választást tartanak a szomszédos Ausztriában, immár a negyediket a tavaly szeptemberi országos parlamenti választások óta. Az önálló tartománynak számító Bécsben a hosszú ideje regnáló Osztrák Szociáldemokrata Párt (SPÖ) a felmérések szerint ezúttal is biztos győzelemre számíthat.

Csányi Péter:  az OTP stratégiája sikeres, de van, amit érdemes újragondolni

Drasztikus változtatást nem tervez, de számos területen készül finomhangolásra Csányi Péter, aki május elsejétől az OTP Bank vezérigazgatója lesz. Az InfoRádióban beszélt arról, hogy mely területeken változtatna, és hogy a leányvállalatok vezetőit jobban integrálná az anyabank működésébe.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.28. hétfő, 18:00
Csányi Péter
az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, kinevezett vezérigazgató
Alakul a forinterősödés: 406 alatt az árfolyam

Alakul a forinterősödés: 406 alatt az árfolyam

Egy hetes stagnálás után tegnap kilépett a megszokott, 407 és 409 közötti sávjából az euró-forint árfolyam. Óriási mozgást ez sem jelent: a hazai fizetőeszköz 406,5-ig erősödött. Az árfolyammozgást a viszonylag jó piaci hangulat indukálta, ami pedig egyrészt néhány biztatóbb makroadat mellett annak volt köszönhető, hogy az amerikai Trump-adminisztráció egyes megszólalásaiba (vagy épp hallgatásába) a befektetők bele tudták látni a vámháború lejjebb tekerésének jeleit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×