Infostart.hu
eur:
358.05
usd:
305.61
bux:
131071.24
2026. május 13. szerda Imola, Szervác

Az MKB Bank pozitív eredménnyel zárta a 2020-as évet

Jelentősen növekedtek mind a betétek, mind a hitelkihelyezés.

A bizonytalan gazdasági környezet és az operatív kihívások ellenére az MKB Bank elérte a 2020-ra kitűzött célját, és pozitív eredménnyel zárta az évet - mondta Ginzer Ildikó, az MKB Bank Nyrt. üzleti és általános vezérigazgató-helyettese telefonos sajtókonferenciáján.

A pénzintézet korrigált konszolidált adózás utáni eredménye 21,96 milliárd forintot tett ki tavaly, ami 41 százalékos visszaesést jelent 2019-hez képest.

A bank jelentése szerint a negyedik negyedévben az eredmény 800 millió forint veszteségbe fordult át a második negyedévben kimutatott 15,52 milliárd forintos plusz után.

A vezérigazgató-helyettes kiemelte: a pénzintézet tőkepozíciója igen erős, a társaság saját tőkéje a negyedik negyedévben az egy évvel korábbihoz mérve 5,7 százalékkal 209,77 milliárd forintra nőtt; ez a harmadik negyedévhez képest 2 százalék feletti emelkedést jelent.

Ginzer Ildikó felhívta a figyelmet arra, hogy az MKB Banknál 2020-ban jelentősen növekedtek mind a betétek, mind a hitelkihelyezés.

A jelentés alapján a betétek október-decemberben 1862,2 milliárd forintra nőttek, ami az előző negyedévhez képest 17,7 százalékos, az egy évvel korábbihoz mérve 51,8 százalékos bővülést jelent. A bruttó hitelek a negyedik negyedévben 1159,9 milliárd forintra nőttek, ami negyedéves alapon 7,8, éves alapon 18,8 százalékos növekedésnek felel meg.

A nagyarányú betét beáramlás hatására a mérlegfőösszeg a negyedik negyedévben 2781,6 milliárd forintra nőtt, ami éves alapon 58 százalékos növekedést jelent.

A pénzintézet jelentésében felidézik, az MKB csoport többségi tulajdonosa a Magyar Bankholding Zrt. lett december 15-én. Az új egységes nagybank 2023-ban indulhat Magyarországon, miután a Magyar Bankholding elfogadta a Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarékbank egyesülésére vonatkozó ötéves üzleti stratégiát - közölték.

Címlapról ajánljuk
Elemzők: meg tud-e újulni Orbán Viktor és a Fidesz, és meg tudja-e érteni a fiatalokat?

Elemzők: meg tud-e újulni Orbán Viktor és a Fidesz, és meg tudja-e érteni a fiatalokat?

Orbán Viktor utolsó kormányfői interjúját Dopemannek adta. Arról, hogy itt megtörtént-e a szembenézés a vereség okaival, illetve képes-e a pártelnök a megújulásra és saját politikai közösségének megújítására, az InfoRádió Aréna című műsorában beszélgetett Lakatos Júlia, a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója és Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója.

Az alkotmányozástól a kormányrendeletekig – itt vannak az első kormányszóvivői tájékoztató bejelentései

Magyar Péter tett bejelentéseket és válaszolt újságírók kérdéseire a Tisza-kormány első ülésének szünetében tartott sajtótájékoztatón Ópusztaszeren.
inforadio
ARÉNA
2026.05.14. csütörtök, 18:00
Kuzmányi István
diakónus, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője
Fontos adat jött Amerikából - Vegyesen teljesítettek a tőzsdék

Fontos adat jött Amerikából - Vegyesen teljesítettek a tőzsdék

Mérsékelt optimizmus látszott ma kezdetben a piacokon, az ázsiai tőzsdék többnyire emelkedtek reggel és az európai indexek is erősödéssel kezdték a napot. Napközben azonban mérséklődtek a pluszok. Az amerikai tőzsdék vegyesen teljesítettek. Az iráni helyzet mellett a befektetők figyelme Donald Trump és Hszi Csin-ping kínai elnök talákozójára irányult, emellett délután érkezett egy amerikai adat, ami az inflációs nyomás erősödésére utalt. A budapesti tőzsdén a Magyar Telekom részvényeit volt érdemes figyelni, a társaság ugyanis tegnap, piaczárás után tette közzé első negyedéves számait és bejelentette, hogy júliustól visszavezeti az inflációkövető díjkorrekciót.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. május 13. 21:37
2026. május 13. 16:10
×
×