Infostart.hu
eur:
386.36
usd:
332.6
bux:
120688.04
2026. március 3. kedd Kornélia
SX4 S-CROSS típusú autók a Suzuki esztergomi gyárában 2013. szeptember 6-án.
Nyitókép: MTI/Beliczay László

Ezeket az autókat veszi a magyar

2019 első félévében összesen 87 447 új személygépkocsit és kishaszonjárművet helyeztek forgalomba Magyarországon, 7,5 százalékkal többet, mint tavaly az első hat hónapban.

A személyautók versenyében behozhatatlannak tűnő előnyt épített fel a Suzuki (11 698 autó) az év első felében, mögötte jelentősen lemaradva második a Ford (7051 autó), harmadik pedig a szépen fejlődő Skoda (6486 autó) – írja az Autoszektor.hu a Datahouse adatira hivatkozva. A top 10-ben helyet kapott az Opel, a Toyota, a Volkswagen, a Dacia, a Fiat, a BMW és a Jeep is.

A magyar személyautó-piacon idén

a szabadidő-autók a legnépszerűbbek

(27 472 SUV), ezek tették ki az eladások 37,49 százalékát (bestseller Suzuki Vitara). A népszerűségi listán ezután az alsó-középkategóriás járművek következnek, ezek tették ki az eladások 29,48 százalékát (bestseller a Suzuki SX4 S-Cross), majd a kisautók 14,09 százalékos részesedéssel (bestseller Renault Clio).

A legkelendőbb egyterű a Kia Venga, a legnépszerűbb felső-középkategóriás kocsi a Volkswagen Passat, a minik között a Fiat 500 az első, a nagyautók között vezet a BMW 5/M5, a sportkocsi kategóriájában a Ford Mustang, a luxusautók között pedig a BMW 7. A legkelendőbb kisteherautó a Ford Transit, a legmenőbb pickup a Ford Ranger.

Különlegességek

Számos különlegesség kapott magyar rendszámot már idén: egy Lotus Evora, egy Alfa Romeo 4C, egy Maserati Quattroporte, egy Ferrari GTC4 Lusso, egy Tesla Model X, egy Audi R8, két Ferrari 812 Superfast, két Ferrari 488, két Aston Martin DBS, két Jaguar F-Type, három Lexus LC 500, három Tesla Model S, négy Bentley Continental, négy Ferrari Portofino, öt Nissan GT-R, hat Maserati Levante, kilenc Mercedes-Benz S-osztály Maybach, kilenc Jaguar I-Pace, 12 Tesla Model 3, 13 BMW X6 M, 14 Porsche 911, 22 Audi e-tron, 25 hatszáz lóerős BMW M5, 35 (!) Mercedes-Benz G63/G65 AMG, 56 (!) BMW X5 M, 57 (!) Mercedes-AMG GT, sorolták.

Magyarországon az első hat hónapban forgalomba helyezett 74 543 új személygépkocsi 13,5 százaléka magyarországi gyárban készült. A listát a Suzuki Vitara vezeti, majd a Suzuki SX4 S-Cross és az Audi A3 Limousine következnek.

Címlapról ajánljuk

Elemző: 700 forintos benzinár is jöhet az iráni háború miatt

Az iráni háborús helyzet hatására emelkedésnek indult a nyersolaj és a földgáz ára. Ha a konfliktus elhúzódik, akkor tartósan magas maradhat az árszint. Ez a tényező, valamint a forint gyengülése és a dollár erősödése azt okozhatja, hogy itthon jelentősen emelkedhetnek a következő hetekben az üzemanyagárak – mondta az InfoRádióban Mohos Kristóf, a Portfolio elemzője.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Trump hallani sem akar tárgyalásról, Amerika már a győzelemre készül, Irán mindennél durvább támadással fenyeget – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Trump hallani sem akar tárgyalásról, Amerika már a győzelemre készül, Irán mindennél durvább támadással fenyeget – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Szombat hajnalban robbant ki a háború a Közel-Keleten, amikor Izrael és az Egyesült Államok közösen csapásokat mért az iszlamista rezsimre. A helyzet azóta változatlanul feszült, egyelőre nincs jele csillapodásnak - Trump elnök ma nyíltan visszautasította a tárgyalás lehetőségét. Az amerikai hadsereg bejelentette, hogy az Ománi-öbölben csapást mértek az iráni haditengerészet tizenegy hajójára, és megsemmisítették azokat - számolt be a Times of Israel. A Sky News értesülései szerint az iráni Forradalmi Gárda általános zárlatot rendelt el a Perzsa-öblöt az Indiai-óceánnal összekötő Hormuzi-szorosban. Ugyanakkor Izraeli biztonsági tisztviselők arra figyelmeztették a kormány tagjait, hogy Irán ballisztikusrakéta-fenyegetése a jelenlegi hadművelet során nem számolható fel teljesen. Több szakértő úgy véli, hogy a rezsim megdöntésére most kevés esély mutatkozik. A legfrissebb fejlemények közé tatozik, hogy Irán megtámadta Szaúd-Arábiában az amerikai nagykövetséget, erre Donald Trump súlyos következményeket helyezett kilátásba. Délután izraeli lapok arról írtak: Katar és Szaúd-Arábia hamarosan belépnek a háborúba, Izrael és az USA oldalán - Katar ezt később cáfolta. Este Donald Trump amerikai elnök bejelentette: "katonailag eléggé legyőzték" Iránt, szerinte Teherán hamarosan megadja magát. Cikkünk folyamatosan frissül a Köel-Kelet háborújának legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×