Infostart.hu
eur:
363.65
usd:
314.02
bux:
150110.32
2026. augusztus 17. hétfő Jácint
A Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) által közzétett képen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (b) és Georg Eisenreich bajor digitális, média és Európa-ügyi államminiszter találkozója Münchenben 2018. szeptember 21-én.
Nyitókép: MTI / Külgazdasági és Külügyminisztérium

Új nagyberuházást jelentett be Szijjártó Péter

A dél-koreai SK Innovation márciusban induló, 239 milliárd forint értékű beruházása ezer új munkahelyet teremt Komáromban - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter.

Szijjártó Péter közölte, hogy az elektromos járművek akkumulátorait gyártó üzem építése márciusban indul, a termelés 2021-2022 fordulóján kezdődhet. Az SK Innovation 430 ezer négyzetméternyi területet vásárolt Komáromban a 117 ezer négyzetméteres gyár felépítéséhez - tette hozzá.

A beruházáshoz a kormány vissza nem térítendő támogatással járul hozzá, ennek mértékéről azonban még tárgyalnak a befektetőkkel.

Az SK Innovation első magyarországi gyárának építkezése 2018 elején kezdődött Komáromban és jelenleg is tart. A vállalat 2017-ben jelentette be először, hogy gyárat épít Magyarországon közel 205 milliárd forintból - emlékeztet a Portfolio.

A Mercedesnek és a Volkswagennek is szállító SK Innovation 2018 végén közölte, hogy szeretné megtízszerezni gyártókapacitását 2022-re, annak érdekében, hogy minél inkább profitálhasson az elektromos autók várható elterjedéséből

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter újra bejelentkezett Paksról: kritikus napok következnek

Magyar Péter újra bejelentkezett Paksról: kritikus napok következnek

A kormányfő továbbra is „Dunai hajós” üzemmódban, hétfő este is töltött egy videót.
inforadio
ARÉNA
2026.08.18. kedd, 18:00
Sós Csaba
a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya
Korrigált a forint

Korrigált a forint

A forint hétfő délelőtt az euróval és a dollárral szemben is erősödött: az euró jegyzése 361,7 forintig süllyedt, míg a dollár 312 forint közelében is járt. A magyar deviza erősödését támogatta a dollár nemzetközi gyengülése is, az amerikai fizetőeszköz több mint kéthavi mélypontra került az euróval szemben. A dollár gyengülése mögött elsősorban a vártnál gyengébb amerikai makrogazdasági adatok álltak, amelyek hatására a befektetők visszafogták a további amerikai kamatemelésre vonatkozó várakozásaikat. Az euró ezzel párhuzamosan kéthavi csúcsra erősödött a dollárral szemben, és a japán jen is erősödni tudott. Délután azonban korrigált a forint, az euró árfolyama ismét 362 forint fölé emelkedett. A fordulat hátterében részben az a hír állt, hogy Irán fokozhatja a feszültséget a Hormuzi-szorosban és a tágabb régióban, amennyiben kudarcot vallanak az Egyesült Államokkal folytatott diplomáciai tárgyalások.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×