Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Vizes vb 2017 - Több mint tízmilliárd forintot szán a kormány egyes beruházásokra

Összesen mintegy 10,2 milliárd forintot szán a kormány a 2017-es vizes világbajnoksághoz kapcsolódó egyes létesítmények felújítására, illetve kialakítására - olvasható a Magyar Közlöny csütörtökön megjelent számában.

A közlönyben közzétett információk szerint a Nemzeti Olimpiai Központ beruházás (a Puskás Ferenc Stadion rekonstrukciójának és a körülötte létesítendő sportpark építésének) támogatására szánt forrásból 8 milliárd 478 millió forintot csoportosítanak át.

A Dagály Strandfürdő felújítására ebből 967 millió forintot, a balatonfüredi parkoló fejlesztésére pedig 738 millió forintot juttatnak.

A további beruházások között megemlítették a Népfürdő és a Vizafogó utca felújítását, egy gyalogoshíd építését a Rákos-patakon, a pesti alsó rakpart közterületi megújítását, gyalogos-kerékpáros útvonal kiépítését, a Margitsziget rekonstrukcióját és kompkikötő létesítését is.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×