Infostart.hu
eur:
387.58
usd:
329.15
bux:
111164.21
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás

Nem változott az euróövezeti kamatszint

Nem változtatott az euróövezeti alapkamat 0,75 százalékos szintjén az Európai Központi Bank kormányzótanácsa. A Reuters hírügynökség által megkérdezett elemzők többsége is tartásra számított.

Az EKB "két százalék körüli, ám azt meg nem haladó" inflációs célt követ. A szervezet novemberben abbéli várakozásának adott hangot, hogy a jövő év folyamán a 2 százalékos cél alá süllyedhet a euróövezeti fogyasztói árak emelkedésének üteme.

Londonban a 2009 márciusa óta érvényes fél százalékos történelmi mélyponton hagyta alapkamatát a Bank of England monetáris tanácsa. Mindkét döntés megfelel az elemzői várakozásoknak.

Címlapról ajánljuk

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump szerint a kelet-ukrajnai Donbasz régió kérdésében „is sikerült közelebb kerülni az egyetértéshez”. Az amerikai elnök Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt Floridában. Az ukrán elnök szerint a 20 pontra szűkített béketervezetről „90 százalékban sikerült megállapodni”. Egy végleges békemegállapodás Trump szerint „néhány héten belül” létrejöhet, de az sem zárható ki, hogy meghiúsul az egyezség.
Az év vége is tartogat még bőven izgalmakat a tőzsdéken

Az év vége is tartogat még bőven izgalmakat a tőzsdéken

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esés figyelhető meg, Európában pedig óvatos emelkedést láthatunk. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb, főként negatív irányú csapkodás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem várhatóak nagy izgalmak, a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek azonban hozhatnak mozgásokat a piacokra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×