Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Tovább csökken az ipari termelés

Az ipari termelés volumene az előző év azonos időszakához viszonyítva 1,4 százalékkal csökkent, munkanaphatástól megtisztítva 1,0 százalékkal nőtt júniusban az előzetes adatok szerint - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken.

Az első félévben 8,1 százalékkal bővült az ipari kibocsátás az előző év azonos időszakához képest.

Az előző hónappal összevetve júniusban 0,6 százalékkal csökkent a szezonálisan és munkanaptényezővel is kiigazított ipari termelés.

Májusban még árnyalatnyit gyorsult az ipari termelés növekedése: kiigazítatlan adatok szerint az előző havi 7,0 százalékos emelkedés után 7,3 százalékkal bővült a termelés volumene az előző év azonos időszakához viszonyítva. Munkanaphatástól megtisztítva viszont 2,3 százalékosra lassult az ipari kibocsátás növekedése az április 9,6 százalékos ütemről.

Tavaly júniusban az ipari termelés volumene az előző év azonos időszakához képest 15,7 százalékkal nőtt, amivel nem hozta be a 2009 júniusi 18,8 százalékos visszaesést, azaz még mindig elmaradt a 2008 júniusi teljesítményétől. A munkanappal korrigált tavaly júniusi ipari termelés 13 százalékos növekedést mutatott.

Az ipari termelés részletes júniusi adatait augusztus 12-én teszi közzé a KSH.

Címlapról ajánljuk
Könyörgőre fogja az operatív törzs: nincs vége a télnek, visszatér a -20 fok

Könyörgőre fogja az operatív törzs: nincs vége a télnek, visszatér a -20 fok

A meteorológiai előrejelzések alapján szombaton a Nyugat-Dunántúlon minimális ónos esőre, míg az országban többfelé ködre kell számítani, vasárnap estétől pedig újra extrém hideg, akár -15, -20 Celsius-fok is várható, elsősorban az északkeleti országrészben – közölte az operatív törzs szombaton.

Donald Trump: nemzetbiztonsági érdek Grönland megszerzése

Az elnök Washingtonból távozva a repülőtéren újságírók előtt kifejtette, hogy a kiterjedt amerikai katonai beruházások révén megcélzott amerikai rakétavédelmi pajzs, az „Aranykupola" (Golden Dome) kiépítése szempontjából is fontos szerepet kapna Grönland. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a kérdésről tárgyalások vannak a NATO-val is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×