Infostart.hu
eur:
354.56
usd:
311.97
bux:
139496.16
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Nőtt a csoportos létszámleépítések száma Magyarországon

Több mint kétszeresére nőtt a csoportos létszám-leépítési bejelentések száma az idei év első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest. Az Állami Foglalkoztatási Szolgálat szeptemberi adatai szerint az idén eddig összesen 32 800 dolgozót érintő bejelentés érkezett, míg tavaly ebben az időszakban 14 600 ember leépítéséről döntöttek a munkaadók.

Szeptember végéig 2009-ben összesen több mint 500 munkáltató tett csoportos létszám-leépítési bejelentést. A legtöbb dolgozót érintő bejelentések Közép-Magyarországról, Közép-Dunántúlról és Dél-Dunántúlról érkeztek, főként a feldolgozóipar, a szállítás és a távközlés területéről.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×