Infostart.hu
eur:
353.72
usd:
309.13
bux:
143587.15
2026. július 7. kedd Apollónia

Újra csökkenti termelését az esztergomi Suzuki-gyár?

Újabb tizenöt százalékkal csökkenti termelését az esztergomi Suzuki tudatták a hét elején a vállalat minden részlegében - értesült az MTI csütörtökön a gyár több, névtelenséget kérő dolgozójától, a cég illetékesei az információt nem erősítették meg.

A 220.000 darab helyett idén már csak 184.000 személyautó legyártását tervezik - hangzott el a termelési értekezleten - mondták a dolgozók.

A Suzuki kommunikációs igazgatója, Ruska Viktória az MTI megkeresésére kijelentette: a termelési értekezleten elhangzott információk nem publikusak, a gyár a tervezett darabszámot hivatalosan nem módosította.

A vállalat december elejétől 1.200 fővel leépítette dolgozóinak létszámát és a gyár hetente öt napot termel, két műszakkal. Az éjszakai műszak és a szombati munka megszűnése miatt a dolgozók bére is kevesebb lett - közölte a cég korábban az MTI megkeresésére.

A Magyar Suzuki Zrt. tavaly 280.000 gépjárművet gyártott, azonban piaci fejleményeket követve a terveket havonta felülvizsgálják.

Címlapról ajánljuk

Megfelel-e a jogállamiság követelményeinek - Sulyok Tamás dokumentuma nyilvánosságra került

Közzétette a köztársasági elnök a Velencei Bizottságnak küldött beadványát hétfőn. A Sándor-palota a honlapján olvasható 22 oldalas angol nyelvű dokumentumban Sulyok Tamás azt kéri a testülettől, hogy mondja ki: összhangban áll-e az európai alkotmányos normákkal az a tervezett alkotmánymódosítás, amely idő előtt megszüntetné a köztársasági elnök megbízatását és jogszerű-e egy olyan alkotmánymódosítás, amely kifejezetten az ő megbízatásának megszüntetésére irányul.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×