Infostart.hu
eur:
351.83
usd:
306.87
bux:
137625.54
2026. június 22. hétfő Paulina

Tízmillió forintos bírság a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.-nek

A Közbeszerzési Döntőbizottság tízmillió forintra bírságolta a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.-t, mert nem tette időben közzé a MÁV Rt.-vel kötött támogatási szerződés módosítását.

Tízmillió forintra bírságolta a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.-t a Közbeszerzési Döntőbizottság, mert nem tette időben közzé a MÁV Rt.-vel kötött támogatási szerződés módosítását.

A vasúttársaság még 2005 augusztusában kötött támogatási szerződést a kohéziós alap terhére a Gazdasági és Közlekedési Minisztériummal egy 21,3 millió eurós beruházás megvalósítására.

A tárca helyébe 2007 közepén a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. lépett, emiatt a múlt év november 22-én módosították a szerződést, amelyben a díj 23,3 millió euróra növekedett.

Erről a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. csak idén április 9-én számolt be a Közbeszerzési Értesítőben, miközben - egy 2006-os igazságügyminiszteri rendelet alapján - a szerződés módosítását 5 munkanapon belül kellett volna közzé tenni.

Címlapról ajánljuk
Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

A mesterséges intelligencia versenye nem csak a Szilícium-völgy és Peking története. Egyes kis országok aktívan keresik a piaci réseket, és néhányan meglepően jól céloznak. Íme, hat ország példája, amely megmutatja, hogyan lehet egy csekélyebb méretű államnak sikeres AI-stratégiája.

Horváth Péter: enyhül a létszámhiány, a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak

A Nemzeti Pedagógus Kar napokban újraválasztott elnöke szerint a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak, és ez érződik a létszámhiány enyhülésében is. Horváth Péter erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt, és kifejtette azt is, hogy az alapbérek 20 százalékát differenciált bérekre fordítanák.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×