Infostart.hu
eur:
384.27
usd:
328.78
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Kiemelt ösztöndíj a hiányszakmákban tanulóknak?

A szakmai kamarák bevonásával és ösztöndíjakkal változtatna a szakmunkásképzés rendszerén a kereskedelmi és iparkamara. A szervezet elnöke szerint az elmúlt években a képzés összetétele jobban igazodott a piac igényeihez mint korábban, de még mindig van min javítani.

Parragh László az InfoRádióban azt mondta: kiemelt ösztöndíjakkal kell segíteni, hogy a diákok a hiányszakmák felé forduljanak.

Bár érzékelhető a szemléletváltás a területen, azonban még vannak teendők. A gazdasági szektor célja, hogy a képzés inkább az ő igényeikhez igazodjon. Az iskoláknak is figyelembe kellene venni ezt az érdeket, hosszútávon ugyanis ezek a versenyképesebbek.

Hozzátette: a képzési igények folyamatosan változnak. Ráadásul ami az ország egyik felében hiányszakma, abból a másik felében túlkínálat lehet.

Mint mondta, két éve még senki nem beszélt a szakképzésről, mára azonban kiemelt súlya van minden párt programjában.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Donald Trump az este váratlan megegyezésről számolt be: alkut kötött a NATO-főtitkárral Grönland ügyében, és ezért nem vezeti be a több nyugat-európai állam ellen a beígért büntetővámokat. Órákkal korábban még azt követelte, hogy azonnal induljanak tárgyalások Grönland eladásáról. Később több interjúban is beszélt a megállapodásról.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×