Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 19. péntek Viola

A VDDSZ szerint sok cégnél korlátozzák a szakszervezeteket

Az Országos Érdekegyeztető Tanács plenáris ülésén a Vasúti Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke kifogásolta, hogy több nagy magyarországi cégnél is csorbulnak a munkavállalói és szakszervezeti jogok, és úgy vélte: ez általános probléma.

Gaskó István szerint a munkáltatók törvénysértően korlátozzák a munkavállalók szervezkedési jogát.

A munkaadói oldal képviseletében Zs. Szőke Zoltán hangsúlyozta, hogy a munkaadók is elfogadhatatlannak tartják a munkavállalói jogok csorbítását, ám úgy vélte: néhány esetből nem szabad általánosítani.

A munkaügyi miniszter a plenáris ülésen megerősítette, hogy a kormány sem tartja elfogadhatónak a munkavállalói jogok korlátozását.

Csizmár Gábor példaként említette, hogy a közbeszerzési és az államháztartási törvény is módosult, ezért azok a cégek, amelyeknél rendezetlenek a munkaügyi kapcsolatok, kiszorulnak a közbeszerzés és az állami támogatás lehetőségeiből.

A tárca vezetője hozzátette: azonnali kivizsgálást javasol minden olyan esetben, amikor felvetődik a munkavállalói jogok korlátozásának gyanúja.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Az amerikai elnök teljes olajblokádot hirdetett Venezuela ellen, hadihajókkal zárná el az ország fő bevételi forrását. Szakértők szerint a gazdasági nyomás egyedül nem biztos, hogy elég lesz a rendszer megdöntéséhez.

Az EU nem ezt az utat tervezte Ukrajna támogatására - Merz ennek ellenére elégedett

A zárolt orosz vagyon érintetlen maradt, a tagállamok három kivétellel Ukrajna 90 milliárd eurós támogatásában állapodtak meg. Legalábbis a nyilvánosság előtt ezzel a német kancellár is elégedett volt, noha az eredményhirdetésig az ellenkezőjét remélte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×