Infostart.hu
eur:
359.7
usd:
316.29
bux:
144473.37
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga

Magyarországon nő leggyorsabban az ipari termelés

Míg az Európai Unió egészében októberben 0,7 százalékkal csökkent az ipari termelés szeptemberhez képest, Magyarországon a leggyorsabb a növekedés 1,9 százalékkal, jelentette az Eurostat, az Unió statisztikai hivatala hétfőn.

Az egész EU-ban az ipari termelés októberben 0,7 százalékkal csökkent az előző hónaphoz képest a szeptemberi, 0,1 százalékos többlet után, és a tizenkét havi növekedés októberben 0,2 százalékra lassult a szeptemberi 1,3 százalékról.

Októberben, éves összehasonlításban, 14 EU-országban nőtt, nyolcban csökkent az ipari termelés.

Magyarországon az ipari termelés októberben 9,9 százalékkal haladta meg az egy évvel azelőttit, a szeptemberi, 8,9 százalékos tizenkét havi többlet után. Az előző hónaphoz képest októberben 1,9 százalékos növekedés követte a szeptemberi, 2,6 százalékos többletet.

Az euróövezetben októberben 0,8 százalékkal csökkent az ipari termelés értéke szeptemberhez képest, a szeptemberi, 0,3 százalékos havi visszaesés után, és 0,1 százalékkal volt nagyobb változatlan áron tavaly októberhez képest, a szeptemberi, 1,2 százalékos tizenkét havi növekedés után, jelentették az EU statisztikai hivatalában hétfőn.

Címlapról ajánljuk
BL-döntő, Forma–1-es hétvége, Sziget – erős nyarat zárhat a budapesti turizmus

BL-döntő, Forma–1-es hétvége, Sziget – erős nyarat zárhat a budapesti turizmus

Egy átlagos nyári hétvége bevételének a 2,5–3-szorosát hozza a szállodáknak egy olyan hétvége, amikor F1-es versenyhétvégét rendezhet Magyarország – mondta az InfoRádióban Kovács Balázs, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének alelnöke. A Danubius Hotels Zrt. vezérigazgatója ugyanakkor arra is kitért, hogy az ő szállodaegységeikben 40 százalékkal volt nagyobb a labdarúgó BL-döntő alatt realizált fővárosi árbevétel, mint a mostani Forma–1-es hétvégén, pedig utóbbi miatt több időt töltenek itt a külföldiek.

Önállósodik az Alkotmánybíróság, maga választ elnököt mostantól, de csak három évre

Társadalmi egyeztetésre bocsátották: az uniós előírásoknak megfelelően bárki hozzászólhat a törvényjavaslathoz, amelynek a lényege, hogy az alkotmánybírók választanak maguknak vezetőt mostantól, de csak 3 évre. A költségvetési önállóság is visszaáll. A működés is sokkal átláthatóbb lesz, és munkájának tartalma ugyanott jelenik majd meg, ahol az összes magyar jogszabály.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×