Infostart.hu
eur:
382.16
usd:
328.2
bux:
108922.07
2025. december 5. péntek Vilma

Tüntetés és új Suzuki Esztergomban

A LIGA Szakszervezetek 150 tagja demonstrált a Suzuki esztergomi üzemének bejárata előtt, miközben a gyár egy új típus gyártását jelentette be.

Az érdekképviselet elnöke közölte: azt követelik, hogy a gyár menedzsmentje biztosítson emberi munkakörülményeket a dolgozóknak.

Gaskó István emlékeztetett: a Suzukit elmarasztalták túlmunka, ki nem adott pihenőnap és szabadság pénzzel való megváltása miatt. Az eljárás ellen a cég nem tiltakozott, a bírságot megfizette.

A tüntetéssel egy időben a Suzuki bejelentette: Esztergomban decemberben SX4 névvel családi és szabadidős autó sorozatgyártása kezdődik.

Az eddigi kisautók után most először készül az esztergomi gyárban alsó-közép kategóriás modell. A gyár közleménye szerint az SX4 tervezésénél alapvetően azokra gondoltak, akik aktív, sportos életet élnek.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×