Infostart.hu
eur:
354.84
usd:
311.19
bux:
140158.2
2026. július 1. szerda Annamária, Tihamér
Nyitókép: Pexels.com

Jön még egy kis téli ősz - videó

Újra meleg, napos délutánunk lesz, de reggel ebből még mit sem érzünk.

Az elmúlt napok az erős szélről szóltak, szerdán azonban átmenetileg mérséklődik a légmozgás, aztán péntektől lesz újra nagyobb szél.

Jellemzően fagyos éjszakán vagyunk túl, reggelre pedig foltokban pára vagy köd képződött, csapadék azonban nem volt.

Napközben az összefüggő felhőzet dél-délkelet felé elhagyja az országot, kisüt a nap, észak-keleten maradhat borult, párás idő, a szélcsendnek hála.

A csúcshőmérséklet árnyékban 8-12 fok lehet, csak a tartósabban borús helyeken lehet ennél hűvösebb.

A folytatásban változékony lesz az idő, több front is eléri a Kárpát-medencét - péntektől. Erőteljesebb lesz a hideg levegő beáramlása. Akkor az átlag környékén alakul majd a hőmérséklet.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: ijesztő a jelentés a Németországban terjedő extremizmusról

Szakértő: ijesztő a jelentés a Németországban terjedő extremizmusról

Oroszország, Kína, valamint a szélsőjobboldali és szélsőbaloldali csoportok egyaránt növekvő fenyegetést jelentenek Németországra – közölte Alexander Dobrindt német belügyminiszter a belső hírszerzés jelentését bemutatva. Bauer Bence szakértő szerint a trend növekvő, a német társadalom egyre inkább elmozdul az extremizmusok irányába, de a külső fenyegetés is egyre erősebb: orosz szervezésű kibertámadások és szabotázsakciók, iráni, pakisztáni, marokkói titkosszolgálati műveletek terepe lett Németország.

Hőhullám: utolsó figyelmeztetés a kormánytól, országos körkép áramról, vízről, közlekedésről

A hőhullám utolsó napja felhőszakadásokkal, viharos széllel ér véget. Szerda éjfélig van érvényben a hőségriasztás legmagasabb, harmadik fokozata, késő estére 8-10 fokkal csökken a hőmérséklet – közölték a kormany.hu oldalon.
inforadio
ARÉNA
2026.07.01. szerda, 18:00
Bendarzsevszkij Anton
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×