Infostart.hu
eur:
386.72
usd:
329.82
bux:
109400.58
2025. december 17. szerda Lázár, Olimpia
Nyitókép: Pixabay

A negyed országra két jelenség miatt is kiadták a figyelmeztetést - időjárás csütörtökön

Az ország nagyobb részén a sok napsütés mellett többnyire csak kevés gomoly- és fátyolfelhő lehet az égen

A Dunántúl nyugati felében erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, arrafelé elszórtan alakulhat ki záporeső, zivatar, lokálisan felhőszakadás. Az Észak-Dunántúlon megélénkül a déli szél, zivatar környezetében átmenetileg viharossá fokozódhat a légmozgás.

A legmagasabb nappali hőmérséklet 29 és 33 fok között valószínű. Késő estére 19 és 25 fok közé hűl le a levegő.

A maximumok a következő napokban is 30 Celsius-fok körül várhatóak.

Címlapról ajánljuk
Mekkora veszély a kolozsvári lepra? A szakértő válaszol

Mekkora veszély a kolozsvári lepra? A szakértő válaszol

A Távol-Keleten, Afrikában, Dél-Amerikában és az Egyesült Államok bizonyos déli államaiban a lepra továbbra is folyamatosan jelen van, és minden évben több tucat, illetve egyes országok, régiók esetében akár több száz új fertőzöttet is diagnosztizálnak – mondta az InfoRádióban a járványtani szakember. Arról is beszélt, hogy megfelelő antibiotikumokkal teljesen meggyógyítható a baktérium okozta betegség.

Akár népszavazás is dönthetne Ukrajna területi kérdéseiről

Máskülönben nem lehet elképzelni, hogy Ukrajna lemondjon bármiről is a határain belül. Berlinen túl már az is látszik, miről tárgyalhat majd Moszkvába látogató következő amerikai küldöttség; most úgyis karácsonyi leállás jön a diplomácia területén. Bendarzsevszkij Anton értékelte a béketárgyalások állását az InfoRádió megkeresésére.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×