Infostart.hu
eur:
353.42
usd:
309.02
bux:
143072.29
2026. július 5. vasárnap Emese, Sarolta

Kórházi látogatást tervez? Ez egyre több helyen tilos

Az influenzajárvány miatt tovább bővült azon egészségügyi intézmények köre, amelyekben részleges vagy teljes látogatási tilalmat rendeltek el.

Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) honlapján olvasható legfrissebb adatok szerint a látogatás tilalmak érintik Budapesten a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézetet, a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórházat, a Semmelweis Egyetem (SE) több klinikáját, az egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikáját, a Szent János Kórház és Észak-budai Egyesített Kórházakat, a Nyírő Gyula Kórház-OPAI minden osztályát, a MH Egészségügyi Központot, az Egyesített Szent István és Szent László Kórház, valamint a Szent Margit Kórház több osztályát, a Heim Pál Gyermekkórházat, a Szent Ferenc Kórházat és a Szent Imre Egyetemi Oktatókórházat.

A Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ valamennyi fekvőbeteg-ellátó osztályán látogatási tilalmat rendeltek el, emellett a mohácsi, a szigetvári és a pécsi irgalmasrendi kórházban van érvényben látogatási tilalom.

Somogy megyében Kaposváron, a Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórházban, Zala megyében Zalaegerszegen, a Zala Megyei Szent Rafael Kórházban és a kanizsai Dorottya Kórházban korlátozzák a látogatást.

Fejér és Vas megyében szintén az összes egészségügyi intézmény minden osztályára kiterjedően rendelt el látogatási tilalmat a helyi kormányhivatal.

Komárom-Esztergom megyében Tatán, az Árpád-házi Szent Erzsébet Szakkórházban, az esztergomi Vaszary Kolos Kórházban, az Oroszlányi Szakorvosi és Ápolási Intézetben, a tatabányai Szent Borbála Kórház valamennyi fekvőbeteg-ellátó osztályán megtiltották a betegek felkeresését, valamint a tatai Kastélypark Klinikán is tilos látogatni.

Győr-Moson-Sopron megyében a csornai Margit kórházban, a mosonmagyaróvári Karolina kórházban, a kapuvári Lumniczer Sándor kórházban, a győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórházban és a Soproni Gyógyközpontban van látogatási tilalom.

Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, Miskolcon a Semmelweis kórházban és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórházban, az FMC Dialízis Centerben, valamint az edelényi Koch Róbert kórházban van látogatási tilalom.

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a kisvárdai Felső-Szabolcsi Kórházat, Nyíregyházán a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórházat és a Jósa András oktatókórház telephelyét érinti a tilalom.

Hajdú-Bihar megyében a Debreceni Egyetem Klinikai Központban, a debreceni Kenézy kórházban és a berettyóújfalui Gróf Tisza István Kórházban korlátozzák a látogatást.

Csongrád megyében Hódmezővásárhelyen az egészségügyi ellátóközpontban, Székkutason a kakasszéki gyógyintézményben, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központban, Deszken a mellkasi betegségek szakkórházában, továbbá a szentesi Bugyi István Kórházban rendeltek el látogatási tilalmat az influenza miatt.

Heves megyében a hatvani Albert Schweitzer Kórház és Rendelőintézet egészére vonatkozik a látogatási tilalom, valamint az egri Markhot Ferenc Oktatókórház és Rendelőintézet több osztályára, a Mátrai Gyógyintézet intenzív osztályára és a gyöngyösi Bugát Pál Kórházra.

Veszprém megyében az ajkai Magyar Imre Kórház, a zirci Erzsébet kórház, a veszprémi Csolnoky Ferenc Kórház több osztályán tilos a betegek látogatása.

Pest megyében a ceglédi Toldy Ferenc Kórház és Rendelőintézet több osztályán is látogatási tilalmat rendeltek el. A budakalászi Gálfi Béla Nonprofit Kft. gyógyító és rehabilitációs intézetében, a váci Jávorszky Ödön Kórházban és a törökbálinti tüdőgyógyintézetben nem lehet látogatni.

Bács-Kiskun megyében a kecskeméti megyei kórházban, a bajai Szent Rókus Kórházban és a kiskunhalasi Semmelweis Kórházban, Tolna megyében a szekszárdi Balassa János kórházban és a bonyhádi kórházban van látogatási tilalom.

Békés megyében a gyulai Pándy Kálmán kórházban, a békéscsabai Réthy Pál kórházban és az orosházi kórházban tilos a betegek felkeresése.

Jász-Nagykun-Szolnok megyében a jászberényi Szent Erzsébet Kórházban, a mezőtúri kórházban, a szolnoki Hetényi Géza Kórházban és a karcagi kórházban tilos a betegeket látogatni.

Nógrád megyében a salgótarjáni Szent Lázár Megyei Kórház rendelt el látogatási tilalmat.

Címlapról ajánljuk
A franciák nagy nehezen lebirkózták Paraguayt, és a legjobb 8 közé jutottak a labdarúgó-világbajnokságon

A franciák nagy nehezen lebirkózták Paraguayt, és a legjobb 8 közé jutottak a labdarúgó-világbajnokságon

A németeket tizenegyesekkel kiejtő Paraguay remekül védekezett a francia szupersztárok ellen is, akik csak Mbappé 70. percben lőtt büntetőjével tudták feltörni a védelmet, ezzel 1-0-ra győztek a labdarúgó-vb nyolcaddöntőjében. Mbappé ezzel utolérte Messit és hétgólos, a franciák a Kanadát 3-0-ra legyőző Marokkóval játszanak a négy közé jutásért.

Várhatóan még nyáron új államfőt választ az Országgyűlés: Magyar Péter bejelentette az Alaptörvény-módosítás részleteit – videó

Magyar Péter miniszterelnök videón és 12 pontban tette közzé a módosítások részleteit. Kevesebb sarkalatos törvény lesz, az országgyűlési képviselők mandátumát három ciklusra (12 évre) korlátozzák. A mai képviselők mandátumát ez nem érinti, de a következő választásoktól alkalmazandó lesz. Mennek a vármegyék és a főispánok.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Tisza-kormány: Magyar Péter bejelentette az Alaptörvény-módosítás részleteit

Tisza-kormány: Magyar Péter bejelentette az Alaptörvény-módosítás részleteit

Szombaton sincs megállás a belpolitikában: az egyetemi kuratóriumi pályázatok kiírása mellett továbbra is az uniós források és a költségvetés helyzete áll a fókuszban. Emellett napvilágot látott a kormány átfogó energiatörvény-tervezete, amely a dinamikus tarifák bevezetésével és komoly bürokráciacsökkentéssel reformálná meg a hazai árampiacot. Ezzel párhuzamosan az energiahatékonysági szabályok is szigorodnak, így az állami szervek az uniós értékhatár felett már csak közel nulla energiaigényű épületeket vásárolhatnak vagy bérelhetnek. A nap egyik legfontosabb politikai fejleményeként Magyar Péter fog beszélni arról, hogy a kormány benyújtja az Alaptörvény 17. módosítását, amelynek részleteit délután 16 órakor ismerteti egy rendkívüli bejelentésben. Szombati híreink a kormányzati munkáról percről percre.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×