Infostart.hu
eur:
385.9
usd:
329
bux:
121509.57
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Hasmenésjárvány: kártérítést fizethet a "rémhírterjesztő" hatóság?

Kártérítési per indítását vette fontolóra a spanyol kormány a hamburgi higiéniai intézet ellen amiatt, hogy az intézet napokkal ezelőtt azt állította: a súlyos észak-németországi hasmenésjárványt okozó baktérium Spanyolországból importált uborkán került be az országba. Az intézet kedden már beismerte, hogy újabb, részleges laboratóriumi vizsgálatok kizárták ezt a gyanút.

"A baktérium nincs jelen Spanyolországban. Amint kiderül az igazság, nem marad más hátra, mint a tetemes kár megtéríttetése. Nem kizárt, hogy lépéseket teszünk azon hatóságok ellen, amelyek megkérdőjelezték termékeink minőségét. Jelen esetben a hamburgi hatóságokra gondolunk" - jelentette ki Alfredo Pérez Rubalcaba belügyminiszter a Cadena Ser rádiónak nyilatkozva.

A mezőgazdaságért felelős spanyol miniszter, Rosa Aguilar Rivero az európai uniós agrárminiszterek keddi debreceni tanácskozásán kijelentette: az EU tagállamainak közös megoldást kell találniuk a kialakult helyzetre, hiszen az a spanyol termelőknek jelentős - heti 200 millió euró értéket is elérő - exportkárt és piacvesztést okoz.

Diego López Garrido európai uniós ügyekért felelős spanyol államtitkár pedig már hétfőn Brüsszelben azt mondta: Madrid esetleg kártérítési igényt nyújt be az Európai Uniónak, mert megalapozatlannak tartja a spanyol termékekre néhány európai ország által bevezetett importkorlátozást.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×