eur:
394.08
usd:
368.38
bux:
66376.55
2024. április 25. csütörtök Márk

Ázsia Obamától reméli a megváltást

Egy nemrég közzétett közvélemény-kutatás szerint az ázsiai állampolgárok az amerikai elnök szerep-vállalásától teszik függővé a decemberi koppenhágai klímacsúcs sikerét. Sokan úgy vélik, Barack Obama nélkül nem lesz változás.

A Természetvédelmi Világalap (WWF) és a Greenpeace megbízásából készült felmérés eredményei szerint az Ázsiában élők több mint fele elsősorban Barack Obama szerepvállalásától teszi függővé az ENSZ decemberi, a kiotói egyezmény folytatásáról szóló koppenhágai csúcstalálkozójának sikerét. A 6000 válaszadó 53 százaléka szerint az amerikai elnök, 15 százaléka szerint az indonéz elnök, 14 százaléka szerint pedig az indiai miniszterelnök állásfoglalásán múlik a találkozó kimenetele - számol be az ELTE TTK hírlevele.

A kínai, hongkongi, indiai, indonéz és fülöp-szigeteki megkérdezetteknek 80 százaléka vélte úgy, hogy saját országának kormánya köteles lenne lépni a klímaváltozás hatásainak megelőzése érdekében. A felmérés szerint a válaszadók 70 százaléka véli úgy, hogy a gazdag országoknak a klímaváltozás elleni harc élére kell állniuk, 68 százalék pedig egyetért azzal, hogy a nagyobb fejlődő országoknak is meghatározó szerepet kell vállalniuk a kérdésben.

Kim Carstensen, a WWF Globális Klíma programjának vezetője szerint az eredmények azt tükrözik, hogy a fejlődő ázsiai országok állampolgárai hisznek abban, hogy néhány állam komoly változást indíthat el. Mint mondta, úgy vélik, ha az Egyesült Államok, Kína vagy India felvállalja azt a vezetői potenciált, amelyet Ázsia lát bennük, akkor Koppenhágában olyan eredmények születhetnek, amelyek megvédik a világot a klímakatasztrófától.

Globális gondok - globális aggodalom

A válaszadók 32 százaléka fejezte ki aggodalmát a vízhiánnyal, 31 százaléka pedig a káros egészségügyi következményekkel kapcsolatban. További 20 százalék az állat és növény fajok kipusztulása, 17 százalék pedig az élelmiszerhiány miatt aggódik. Összességében a válaszadóknak 39 százaléka vélte úgy, hogy az erdőirtás megfékezésének elsődleges szerepe van a stabil éghajlati viszonyok kialakításában. Emellett 28 százalék tartja szükségesnek a megújuló energiaforrások növekvő használatát az energiaszektorban.

Címlapról ajánljuk
Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

A platform jelenleg a legnépszerűbb a fiatalok körében, és amellett, hogy rengeteg időt töltenek el rajta, a megjelenő tartalmak jelentős befolyással vannak a felhasználókra politikailag is. A meghozott törvény arra kényszeríti a kínai vállalatot, hogy amerikai kézbe adja tengerentúli leányvállalatát, ám az államvezetés úgy is dönthet, hogy titkos technológiává nyilvánítja az algoritmust, így viszont 170 millió felhasználó maradhat hoppon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Reggel az ázsiai tőzsdéken kedvező hangulatban telt a kereskedés, ezt követően azonban Európában és Amerikában is elfogyott a lendület délutánra a tőzsdéken. Az üzemanyagárakról szóló bejelentést követően is erős a Mol, az olajcég árfolyama  2 százalékos pluszban zárt. Amerikában kis mértékű, vegyes irányú elmozdulás volt látható. Hasonló témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×