Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Optimistábbak a férfiak, a nők spórolnak

Egy friss amerikai közvélemény-kutatás szerint a férfiak érezhetően egyre optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően. A nők azonban továbbra is pesszimisták, nehéz anyagi helyzetre panaszkodnak, és spóroláson törik a fejüket.

A Performics megbízásából készült felmérés eredményei szerint a két nem képviselői közül, a nők azok, akik pesszimistábban látják a gazdasági helyzet alakulását. Ugyanis míg a megkérdezett nők 53 százaléka érzi úgy, hogy rosszabb anyagi helyzetben van, mint egy évvel ezelőtt, addig a férfiaknak csak 38 százaléka vélekedik ilyenformán - számolt be az ELTE TTK hírlevele.

A kutatók álláspontja szerint a trend azért meglepő, mert a recesszió hatására indult elbocsátási hullám erősebben érintette a férfiakat, amelynek eredményeként az amerikai foglalkoztatottsági adatok szerint jelenleg a nők körében alacsonyabb a munkanélküliség, mint a férfiak esetében. Ugyanakkor, a szakértők szerint érthető válik a pesszimizmus, ha tekintetbe vesszük, hogy a háztartási kiadások mintegy 80 százaléka a nők kezén fut keresztül.

A felmérés szerint a nők 73 százaléka úgy érzi, a gazdasági válság alapjaiban változtatta meg a spórolásról és pénzköltésről alkotott nézeteit. A férfiak viszont lényegesen kisebb, 57 százalékos arányban éreznek így. Ezzel párhuzamosan a nők 55, a férfiak 37 százaléka tervezi, hogy a következő 60 napban is visszafogja kiadásait.

A kutatás nem csak a két nem között, hanem regionális szinten is érzékelhető különbségeket mutatott ki a gazdasági optimizmust illetően. A felmérés eredményei szerint az Egyesült Államok délnyugati régiójában élők azok, akik a leginkább bizakodóak. A helyiek 32 százaléka érzi ugyanis úgy, hogy jobb helyzetben van most, mint egy évvel korábban.

Ezzel szemben az északkeleti és közép-atlanti régióban élők 16, a délkeleti országrészben lakók 14, a középnyugation élők 9, a nyugati régióban élőknek csak 7 százaléka érez hasonlóan.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×